Haber Detayı
10 Ocak 2020 - Cuma 10:10 Bu haber 407 kez okundu
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'a 2 yıl önce hediye edilen aslanlar bakın şimdi ne durumda?
Nil, Sultan, Sudan ve Sevakin isimli aslanların 2'si dişi, 2'si erkek.
- Haberi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'a 2 yıl önce hediye edilen aslanlar bakın şimdi ne durumda?

  • Son dakika haberleri,

 

Sudan Devlet Başkanı Ömer el Beşir 2 yıl önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 45-60 kilogram arası 4 aslan hediye etmişti. Aslanlar bugün 125- 150 kilogram oldu. Türkiye'nin en büyük, Avrupa'nın 3'üncü, dünyanın ise 4'üncü büyük hayvanat bahçesi olan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ne 2 yıl önce Sudan Devlet Başkanı Ömer el Beşir tarafından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hediye edilmek üzere getirildiler.

 

  • Aslanların İsimleri

 

gündemin nabzı sizin için aslanların isimlerini öğrendi: Nil, Sultan, Sudan ve Sevakin isimli aslanların 2'si dişi, 2'si erkek. Aslanlar düzenli beslenme ve iyi bir bakımla şu anda 125-150 kilograma ulaştılar. Dişiler 4, erkekler ise 5 yaşında. 

 

  • ​Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanı

 

​Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanı Celal Özsöyler, “Sayın Cumhurbaşkanımıza 4 tane aslan hediye edilmişti. 2 dişi 2 erkek aslana burada 2 yıldır biz bakıyoruz. İlk geldiklerinde kiloları 45-60 arasındaydı. Şu anda 125-150 kilograma ulaştılar. Artık cinsel olgunluğa ve üreme yaşlarına geldiler. Hayvanlarımız burada çok mutlu ve kendilerini huzurlu hissediyorlar. Aslanlarımızdan yakın zamanda yavrularımızı da bekliyoruz." Şeklinde konuştu Özsöyler; "Tüm aslanlarımızda olduğu gibi bu aslanların da yazlık ve kışlık menüleri bulunmakta. Yazın 3,5 kiloya kadar hem kırmızı hem beyaz tavuk eti veriyoruz. Kışın da 4,5 kilo et veriyoruz. Aynı zamanda kışın tüm hayvanlarımıza ayrı menüler düzenliyoruz. Vitamin ve minerallerini her hayvana ayrı şekilde yemeklerine katarak veriyoruz” diye konuştu.

 

Dev Timsah Kadını Yedi. TIKLAYIN

Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Recep, Tayyip, Erdoğan, 'a, 2, yıl, önce, hediye, edilen, aslanlar, bakın, şimdi, ne, durumda?, ,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı