Haber Detayı
07 Şubat 2020 - Cuma 21:58
 
DAYAK YİYEN KADINI KURTARMAYA ÇALIŞIRKEN KATİL OLDU
Ayşe D.'nin ihbarı ile olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.
GÜNDEM Haberi
DAYAK YİYEN KADINI KURTARMAYA ÇALIŞIRKEN KATİL OLDU

DAYAK YİYEN KADINI KURTARMAYA ÇALIŞIRKEN KATİL OLDU 

 

Son dakika, haberler, gündemin nabzı'ında bugün, Dövülen bir kadını kurtarmaya çalışırken katil oldu. Konya'da sevgilisi tarafından dayak yiyen bir kadını kurtarmak için araya giren ve kendisine de saldıran adamı bıçaklayan 20 yaşındaki genç tutuklandı. Geçen çarşamba günü saat 21.30 civarında, Selçuklu ilçesi Kosova Mahallesi Yeni İstanbul Caddesindeki bir parkta gerçekleşen olay, Antalya'da yaşayan Özgür Duran ile o dönem evli olan Ayşe D. arasında bir ilişki başladı. İkili, 4 ay önce Konya'ya gelip, yerleşti. Olayın olduğu akşam evde alkol alan Duran ile bu süreçte eşinden boşanan Ayşe D. arasında kıskançlık sebebiyle tartışma çıktı. Tartışma esnasında Duran, genç kadını dövdü. Ayşe D. de evden çıkıp, yakındaki parka gitti. Özgür Duran da Ayşe D.'nin peşinden parka gidip, parkta kadını dövmeye devam etti bu sırada Duran'a, kütüphaneden çıkıp yanında yaşadığı teyzesinin evine doğru giden Kadir Şeker, müdahalede bulundu.

 

 

KURTARMAYA ÇALIŞANADA SALDIRDI

 

Ancak Duran, Şeker'e de saldırdı. Boğazını sıkıp, Şeker'i yere yatırıp, yumruklamaya başladı. Kadir Şeker, kurtulduktan sonra kaçmak istedi. Duran ise peşinden gidip Şeker'e tekrar saldırdı.

 

 

Üstünde taşıdığı meyve bıçağını çıkardı

 

Bunun üzerine üniversiteye hazırlanan genç, meyve soymak için yanında taşıdığı bıçağı çıkardı. Boğuşma esnasında bıçak Özgür Duran'ın kalbine saplandı. Şeker, olay yerinden kaçtı. Ayşe D.'nin ihbarı ile olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Ambulansla Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldrılan Duran, yaşamını yitirdi.

 

 

Amacım korkutmaktı dedi

 

Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği ekipleri, olayın yaşandığı yerden başlayan kan izlerini takip edip Kadir Şeker'i parka yaklaşık 1,5 kilometre uzaklıkta bulunan teyzesinin evinde yakalayıp gözaltına aldı. Şeker, ifadesinde tek amacının dövülen kadını kurtarmak olduğunu, ölenin kendisine saldırmasıyla sadece korkutmak amaçlı bıçağı çıkardığını, ancak boğuşma esnasında olayın gerçekleştiğini söyledi. Şeker kasten adam öldürmek suçundan tutuklandı.

 

Şekerin babası

Şeker'in babası; Oğlunun doktor olmak istediğini belirtip "Oğluma 'tıp fakültesini kazanırsan seni dershaneye gönderecem' dedim. Bana 'Söz veriyorum' dedi. Dershaneye gidiyordu. Çok sıkı çalışıyordu. Doktor olmak istiyordu. Ama başımıza böyle talihsiz bir olay geldi. Benim oğlum bir canı, bir insanı kurtarmaya çalışıyordu. Onun için kendini feda etti" diye konuştu.

Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı