Bumerang - Yazarkafe
Haber Detayı
24 Eylül 2020 - Perşembe 18:32
 
Deprem Son Dakika İstanbul
Bugün akşama doğru meydana gelen depremle alakalı İstanbul valiliği'nden de açıklama geldi
GÜNDEM Haberi
Deprem Son Dakika İstanbul

Deprem son dakika İstanbul, son deprem, İstanbulda deprem mi oldu?

 

Gündemin nabzı, Marmara Bölgesi'nde 4.2 büyüklüğünde depremin meydana geldiği ve depremin tam olarak Tekirdağ'ın Marmara Ereğlisi ilçesinin 18 kilometre açığında oluştuğu ve İstanbul ile çevre illerde de korkuya sebep olduğu bildirildi. Gündemin nabzı, AFAD Başkanlığı'nın resmi internet sitesinde yer verilen bilgiye göre saat 16.38 de 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldiği kaydedildi. Marmara Ereğlisi ilçesinde meydana gelen sarsıntının yaklaşık olarak yüzeyden 6.83 kilometre derinliğinde oluştuğu bildirildi.

 

KANDİLLİ DEPREMİ 4.3 OLARAK BİLDİRDİ

Diğer taraftan Boğaziçi Üniversitesine bağlı Kandilli Rasathanesi depremi 4.3 büyüklüğünde olarak duyurdu.

 

İSTANBUL VALİLİĞİ AÇIKLAMA YAPTI

Bugün akşama doğru meydana gelen depremle alakalı İstanbul valiliği'nden de açıklama geldi. Açıklamada "Saat 16.38 Marmara Denizi’nde Tekirdağ’ın Marmaraereğlisi ilçesi açıklarında 4,2 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. Deprem İstanbul'da da hissedilmiştir. Deprem kaynaklı herhangi bir olumsuzluk şu ana kadar bildirilmemiştir." denildi.

 

Vali yerlikaya'dan depremle ilgili açıklama

Vali Ali Yerlikaya korkutan 4.2 lik depremin ardından sosyal medyadan geçmiş olsun mesajı yayınladı Vali Ali Yerlikaya mesajında, "AFAD verilerine göre saat 16.38'de merkez üssü Marmara Ereğlisi olan 4.2'lik bir deprem meydana gelmiştir. İstanbul'da da hissedilen depremle ilgili olarak herhangi bir olumsuzluk bildirilmemiştir. Tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun" dileklerini iletti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR DİĞER DEPREMLER

 

Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı