Verification: e2e9b2b6fc341cbc yandex-verification: e2e9b2b6fc341cbc meta name="googlebot" content="indexs, follov" />
Reklam, reklam vermek istiyorum
Haber Detayı
27 Aralık 2020 - Pazar 12:39
 
Dinlenmiş Hissederek Uyanmak İçin En İyi Doğal Yardımlar
Rahat uyumak için ne yapmalı?
SAĞLIK Haberi
Dinlenmiş Hissederek Uyanmak İçin En İyi Doğal Yardımlar

Dinlenmiş Hissederek Uyanmak İçin En İyi Doğal Yardımlar


Uyku düzeninizdeki değişikliklerin sağlığınız üzerinde olumsuz etkileri olabilir. Bu nedenle, gece uyuduğunuz saatlerin sayısı, mutlu ve sağlıklı yaşamak için çok önemlidir.  Pek çok insan uyumakta güçlük çektiği için, piyasada uyumayı kolaylaştıracak birçok yardımcı araç bulunmaktadır.  Bununla birlikte, uykunuzu büyük ölçüde iyileştirebilecek doğal yardımlar da vardır. Aşağıdaki listeye bir göz atın.
 

Rahat uyumak için ne yapmalı


Magnezyum

Magnezyum, dünyadaki en bol minerallerden biridir. Aynı zamanda uyumana yardımcı olabilecek en basit doğal araçlardan biridir. Sakinlik, daha az stres sağlar ve huzur içinde uykuya dalmanızı sağlar. Yeterli magnezyum almak bu nedenle uyku ve uyku ritminizi büyük ölçüde iyileştirebilir.


L-theanine

Bu amino asit, çay yapraklarında doğal olarak bulunur. L-Theanine'deki elementler rahatlamanızı sağlarken aynı zamanda stres ve anksiyetenin neden olduğu kimyasal reaksiyonu azaltan unsurlari da içinde barındırır. Amino asit ayrıca beyinde uykuya dalmanın ilk evresinde gerçekleşen belirli hareketlerin gerçekleşmesini sağlar. Bu, sonunda derin uykunuza girme şansınızı artırır.

Melatonin

Bu hormon insan vücudu tarafından doğal olarak üretilir ve uyku ritmimizi korumamıza izin verir. Melatonin, ışık eksikliği olduğunda doğal olarak daha fazla üretilir. Bu doğal olarak uykuya dalmamıza veya yorulmamıza neden olur. Ek olarak mevcuttur, ancak uzun vadede melatonin almak bazı insanlar için baş ağrısı ve karın ağrısı gibi sorunlara neden olmuştur.

Glisin

Glisin, beynimizde önemli bir rol oynayan bir amino asittir. Bununla birlikte, bir kişi olarak daha iyi uyumanıza da yardımcı olabilir. Uyumadan önce glisin almak, sabah dinlenmiş hissederek uyanmanızı sağlar.


Lavanta

Lavanta doğal olarak çok rahatlatıcıdır, bu nedenle uykunuz üzerinde olumlu etkileri olabilir. Koku, sakin ve rahat bir ortam yaratır. Yağlar, şampuanlar ve losyonlar için sıklıkla kullanılmasının nedeni de budur. Bu nedenle, uykuya dalmakta güçlük çekiyorsanız, lavanta yağıyla sıcak bir banyo yapmak iyi bir çözümdür.İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 
Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı