Haber Detayı
06 Mart 2020 - Cuma 16:33
 
Diyet Yaparken Kesinlikle Yumurta Yemelisiniz!
Yumurtanın Bilinmeyen Özellikleri
SAĞLIK Haberi
Diyet Yaparken Kesinlikle Yumurta Yemelisiniz!

Halâ kafa karışıklığı devam etmesine rağmen, yumurta herhangi bir diyette bulunması gereken bir süper gıda halini çoktan almıştır.

Yumurtada bulunan kalorinin 70’i içeriğindeki yağdan gelir, bunun 9 gramı tekli doymamış yağlardandır. Yumurta aynı zamanda yavaş sindirilme özelliği sayesinde diyet yaparken sizi uzun süre tok da tutacaktır.

Bu bilgilere ek olarak belirtmek gerekir ise, içeriğinde fosfor, potasyum ve A vitamini gibi besleyici maddeler barındırır. Buda, kardiyovasküler sisteminizin yani dolaşım sistemimizin iyi çalışmasını sağlar.

Ayrıca vücuttaki yağsız kas kütlesinin artmasını sağlar ve enerji sağlayan günlük ihtiyacınızın belirli bir miktarını karsılayacak oranda aminoasit içerirler.

 

Dip not; Sporcular Yumurtanın sadece beyazını yiyip 2 gr beyaz proteinle min. 5 yumurta tüketiyorlar. Bunun yerine 2 yumurta tüketip doğrudan 12 gram proteini vücutlarına sokabilirler. Unutmamak gerekirki hiçbirsey boş yere yaratılmamıştır.

 

Yumurtanın içindeki kalorinin yukardada belirttiğimiz gibi yüzde 70'i tekli doymamış yağlardan elde ediliyor. Bu yağıda rafine yağlarla aynı teraziye koymamak gerekir.

 

Karaciğeriniz ile ilgili bir rahatsızlığınız yok ise diyet esnasında 2 yumurta elzemdir.

 

TOHUM YEMEK ZAYIFLATIR MI? HANGI TOHUMLARI YEMEK SAĞLIKLIDIR.

 

Yumurta proteini ve kahve'nin kilo vermeye etkisi

Kaynak: Editör: Sare Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı