Bumerang - Yazarkafe
Haber Detayı
14 Ekim 2020 - Çarşamba 11:29
 
DMT Ruh Molekülü Nedir?
DMT, Ruh Molekülü Nedir?, Pineal Ne Demek, DMT Nereden Elde Edilir?, Ayahuska Nedir?, DMT Ne İşe Yarar?
KÜLTÜR Haberi
DMT Ruh Molekülü Nedir?

DMT, Ruh Molekülü Nedir?

 

İçindekiler

DMT, Ruh Molekülü Nedir?

Pineal Ne Demek

DMT Nereden Elde Edilir?

Ayahuska Nedir?

DMT Ne İşe Yarar?

Üzerlik Otu Tohumu Nasıl Kullanılır?

Üzerlik Otu Tütsü Nasıl Yapılır?

Üzerlik Otu Tütsü Ne İşe Yarar?

Epifiz Bezine Ne İyi Gelir

Epifiz Bezine Zararlı MaddelerGündemin nabzı, İnsanlarda, hayvanlarda ve bitkilerde yani canlı olan tüm varlıkta DMT hormonu bulunur. Dimetiltriptamin ya da diğer ismiyle DMT, beyinimizde bulunan pineal bez tarafından genellikle uyku esnasında salgılanan bir halüsinojendir (halisünasyon kaynağı). Triptofan yani, seratonin ve melatonin kaynaklıdır. Serotonin ve melatonin hormonlarıyla ayrı özellikler gösterir fakat aynı zamanda özdeş oranlarda birleşmiş bir yapıya sahiptir. DMT'nin salgılanması uykunun ileri evrelerinde rüyaların görüldüğü zamana denk gelir ve zaman algısında değiştiren bir etkisi vardır. Epifiz bezi yani, pineal bez karanlık tarafından da uyarılmaktadır bu yüzden yatarken zifiri karanlık şarttır. Bu süreçte pineal bez, melatonin hormonu salgılayarak uykuya rahat dalmamızı sağlar. Bu bilgilere ek olarak, ölüm ve doğum anında vücut tarafından salgısının arttığı yönünde araştırmalar vardır.

Gündemin nabzı, Beyinimiz uykunun yanı sıra, sadece doğum ve ölüm anında DMT salgılar. Işık gördüğünü belirten kişiler, hem DMT arttırıcı karışımlar içtiklerinde hem de ölüm esnasında bu duruma maruz kalmışlardır. Öyleki belirli toplululuklar tarafından, ruhun vücuda giriş ve çıkışından sorumlu olduğu düşünülmektedir.

Pineal ne demek

Pineal bez
İnsanlarında aslında üçüncü göz diye belirttikleri yere denk gelen yer. Dimetiltriptamin'in salgılanma işinin yapıldığı pineal bezin, epifiz bezinin tam üstüdür. Epifiz bezidir.
 

DMT nereden elde edilir?

 

A) Ayahuska

B) Üzerlik Otu Tohumu ve Kargı Kamışı

 

Ayahuska nedir?

Genellikle en etkili ve bilinen yöntemi peru bölgesinde belirli kabilelerin de kullandığı, Banisteriopsis caapi  bitkisinin dal ve yapraklarını kaynatmaktır.

AyahuskaDmt

Bu sayede sağlanan çok güçlü halüsinojen etkilere neden olan bir içecek olan Ayahuska elde edilir. İçerdiği yoğun DMT oranı sebebiyle bir çok ülkede tıbbî gereksinimin dışında kullanımı yasaklanmıştır.

 

DMT ne işe yarar?

Üçüncü gözü açtığına inanılır. Üçüncü göz diğer alem olarak bilinen ruhlar alemi manevi boyut olarak nitelendirilebilir. Kullanan kişilerde ise, ortak bir tavır ve hal sergilenmektedir. Dünya görüşleri bir anda değişmekte (kullanım süresi boyunca kişilik değişikliği) ve ortak düşünce olan kutsal bir varlığın olması, değişik sesler ve görüntüler görülmesi, herkesin eşit olması, kişinin kendini ve hayatını sorgulaması vs. gibi sıralanabilir. Bu hisler kullanılan içeceğin etkilerinin azalmasıyla bitmektedir ve genellikle kişiler etkilerden kurtulduktan sonra pek fazla birşey hatırlamamaktadır.


ABD’li ünlü bir oyuncu olan Lindsay Lohan DMT çayı denemesinde başına gelenleri şöyle izah etmiştir, "Sanki ölüp, tekrar dirildim. Yaşamımdaki hataları gördüm ve artık hepsini geride bıraktım."

İç seslerine odaklanarak ve gerçeklerle yüzleşme eğilimi göstererek değişik bir deneyim yaşadıklarını anlatanlara bakılırsa, bu çayı tüketenlerde dünya gerçekliği ve algısı büyük oranda değişmektedir. Birezilya ve Peru’da açılan Ayahuasca merkezlerinde her yıl düzenlenen çay festivallerinde binlerce insan ağırlanarak bu deneyim gelen kişilere tattırılmaya devam ediliyor.

 

Üzerlik Otu Tohumu Nasıl Kullanılır?

İki çeşit kullanımı vardır: yakılarak dumanı kullanmak ya da kaynatılarak sıvısını tüketmek. Her ikisinde de uygun yaşam tarzı belirlenir ise, DMT'ye etkisi hatrı sayılır oranlarda yükselmiştir. 

Üzerlik çayı

Uygun yaşam tarzından kasıt, et ve süt (tuzlanmış, marine edilmiş deniz kabukluları ve ürünleride dahil) ürünlerinden kullanım süresi boyunca uzak durmaktır. Aynı zamanda kullanım miktarlarına uymaktır. Çok kullanmanın zararı olabileceği gibi az kullanmanında bir etkisi olmayacaktır. Genel ve bilinen tehlikeli yan etkileri arasında miğde bulantısı ve tansiyon problemi vardır. Acil Doktora gidilmelidir.

NOT; Bu konuda da sitemiz araştırmacıdır uzman değildir. Bu sebeple işin uzmanından gerekli oranları öğrenmeniz tavsiye olunur! Üzerlik tohumunu kullanmaya karar verdiğinizde kullandığınız ilaçlara tesirinin olup olmadığını kesinlikle uzman kişiler ile konuşun.

 

Üzerlik otu tütsü nasıl yapılır?

Ocak üstünde, kullanılmayan bir tava ile tavanın üstünde yakılarak evin içerisinde, tozlu bölgelerde, elektronik eşyanın yoğun olduğu yerlerde, güneşin hiç girmediği kapı dolap arkaları ve odalarda dumanı gezdirilir.

Tütsü

Buradaki maksadının kişideki veya evdeki nazarı ve kötü güçleri uzaklaştırmak olarak biliniyor. Bunu DMT arttırmak için deneyimleyenlerde var.

 

Üzerlik otu tütsü ne işe yarar?

Eski dönemlerden günümüze kadar nazar ve kötü güçlerin etkisinden kurtulmak için kullanılmasının yanı sıra, yukarıda belirttiğimiz DMT'yi vücuda salgılatabilmek için kargı kamışıyla birlikte kullanılmıştır. Mevlananın "Üzerlik tohumu karanlığı örttü ve gerçek göründü." Demeside buna bir işarettir. Mevlana'nın üzerlik tohumunu kullandıktan sonra kargı kamışından yapılmış neyi üfleyerek ölüm öncesi ölümün hafifliğine ulaşmasını sağladığı söylenmektedir.

 

Epifiz Bezine Ne İyi Gelir?

Epifiz bezini desteklemek ve aktive etmek için özellikle tüketmemiz gereken gıdalar arasında zerdeçal eksratı, yeşil bitki ve sebzeler, kakao çekirdeği, doğada bulunan kaynak suları, çim suları, pancar sirkesi, elma sirkesi ve reishi mantarı yeralmaktadır. Monoatomik altın yani manna, beyin epifizini arındırılmasına ve aktive edilmesine yardımcı en önemli unsurdur. Manna yazımız için aşağıdaki linklerden faydalanabilirsiniz.

 

Epifiz Bezine Zararlı Maddeler

Organik oldukları sürece gıdalar ve bitki kaynakları gibi kalsiyum ve florür tabii olarak sağlıklı minerallerdir. Fakat, belirli başlı endüstriyel işlemle tabi olarak sentetik tarzda üretildiğinde ve şebeke suyuna, vitamin/multivitamin takviyelerine, diş sağlığımız için tüketilen diş macunlarına ve diğer ürünlere eklendiğinde, bu sentetik yollarla üretilmiş minerallerin epifiz bezine ve vücuttaki diğer belli başlı organlara zararları olduğu kanıtlanmıştır.

ÖNEMLİ NOT: Bilgiler araştırılarak yeniden derlenmiştir. Yukarıda anlatılanlar kişiler tarafından deneyimlenmiştir ve herhangi bir bilimsel dayanağı kesinlikle yoktur. Bu sebeple tam emin olmadan ve gerekli araştırmaları yapmadan kesinlikle kullanılmamalıdır.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı