Bumerang - Yazarkafe
Haber Detayı
09 Şubat 2020 - Pazar 23:36 Bu haber 540 kez okundu
 
Doğru Bildiğimiz Fakat Yanlış Olan Bilgiler 2
Aç Karnına Yapılan Spor Etkilidir, Akşam Yediğimiz Herşey Yağa Dönüşür, Bölgesel Yağ Yakmak ve daha fazlası sizin için yazı dizimizde.
SAĞLIK Haberi
Doğru Bildiğimiz Fakat Yanlış Olan Bilgiler 2

(Yanlış)Aç Karnına Yapılan Spor Etkilidir


Yapılan egzersizden önce ve sonra alınması gereken gıdaları doğru seçmeniz, hedefinize daha kolay ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Yapacağınız antrenmandan 1-1,5 saat önce alacağınız kaliteli (kompleks) karbonhidrat ve mümkünse yağsız protein sizin antrenman esnasında daha güçlü ve enerjik yapacaktır. Örneğin klasiktir bir elma + bikaç fındık yada tamtahıl ekmeği ile yapılmış bir tost ve ayran bunlardan bir kaçı. Antrenmandan hemen sonra ise 15 ila 30 dk içinde kaliteli yağsız proteinle azalan enerji depolarınızı tekrar doldurmaktır. Kolay gelsin...

 


(Yanlış)Akşam Yediğimiz Herşey Yağa Dönüşür


Akşam Tüketilen yiyeceğe göre değişen bi durumdur. Protein ağırlıklı besinler gün içersinde harcanan enerjinin daha hızlı yerine gelmesini sağlar ve aynı zamanda kas büyümesini destekler. Çünkü gece geç saatler kasların büyümesinin ve tedavisinin başladığı saatlerdir. Günün geri kalan kısmında yapılması gereken ise porsiyonlarımızı bölerek öğün aralarımızı artırmak. Buda metabolizmamızın normalin üstünde seyretmesini sağlıyacatır.

 


(Yanlış)Bölgesel Yağ Yakmak


İnsanların tamamı ve hatta sporla uğraşan bazı arkadaşlar da dahil, bölgesel yağ yakımı konusunda yanlış bi kanıya sahipler. Vucutta bölgesel yağ yakmak diye bi antrenman şekli, yada ilaç yada, beslenme şekli yoktur. Vücut bir bütündür, dolayısıyla yağlarda bütün olarak hareket eder. Yani, gün içersinde yapacağınız 500-5000-50000 mekik size sadece yorgunluk verecektir ve yanan yağlar yine genel olarak gidecektir. Bu yüzden, yapmanız gereken tek şey, sağlıklı beslenip diyet yoluyla yağlarınızdan kurtulurken antrenmanlarla bu eyleminizi desteklemek ve giden yağlar yüzünden sarkık olan bölgelerinizi sıkılaştırmak. Yanlış anlaşılmasın, bölgedeki sarkıntıları sıkılaştırmak demek ; azalan yağ oranı yüzünden oluşan yumusamayı kas büyümesi antrenmanıyla sıkı bi görüntüye kavuşturmaktır.

 


(Yanlış)Düzenli Antrenman İle Fazla Yemek Yiyebiliriz


En büyük hatalarımızdan biri yada öyle inanmak istiyoruz. Nekadar antrenman yaparsanız yapın, bu durum vucudun harcamış olduğu kalori ve ihtiyacı olan bi kolari gerçeğini değiştirmez. Eğer siz harcanan kaloriden fazla kaloriyi vucudunuza alırsanız kilo almanız kaçınılmaz olacaktır. Buna egzersiz günlerinizde dahil. Bu yüzden, yapmanız gereken tek şey yediklerinize ve içtiklerinize dikat etmek olmalıdır. Bu durum kilo vermenize spordan daha çok hizmet edecektir. Nasıl beslenmeli kısmı ise, bilindiği üzere 3 ana öğününüzü 6 ya BÖLMEK ve gün içine dağıtmak...

 

Doğru Bildiğimiz Fakat Yanlış Olan Bilgiler Yazı Dizimizin İlki İçin TIKLAYIN

Kaynak: Editör: Sare Çendik
Etiketler: Doğru, Bildiğimiz, Fakat, Yanlış, Olan, Bilgiler, karbonhidrat, aç karnına
Yorumlar
Haber Yazılımı