Verification: e2e9b2b6fc341cbc yandex-verification: e2e9b2b6fc341cbc
Reklam, reklam vermek istiyorum
Haber Detayı
15 Şubat 2020 - Cumartesi 15:43
 
Doğru Bilinen Yanlışlar Nelerdir?
Zayıf insanlar sağlıklı mıdır? Sabah erken saatlerde spor yapmak zayıflatır mı? Ve daha bir çok bilgi yazı dizimizde.
SAĞLIK Haberi
Doğru Bilinen Yanlışlar Nelerdir?

Sabah erken saatlerde spor yapmak etkilimidir?

 

Sabah egzersizleri akşam yapılan egzersizlere göre daha etkilidir. Sabahın ilk saatlerinde 8-12 saat açlıktan sonra yağ asitlerimiz kanda serbest ve oldukça yoğun olarak dolaşır. Bu durumda cardio antrenmanları yapmanız daha faydalı olabilir. (bisiklet-yüzmek yürüyüş vs.)

 

Yoğurt ile birlikte et tüketmek demiri eksiltir mi ?


Yoğurtdaki kalsiyumun, et içindeki demirin emilimine engel olabileceği düşüncesiyle ortaya atılmış bi tezdir. Ancak kalsiyumun etdeki değilde yeşil yapraklı bitkilerdeki demiri tutuğu bilinen bi gerçektir. Ayrıca et sadece demir den değil protein ve çinko başta olmak üzere diğer besinlerdende zengin bi yapıya sahiptir.

 

Hamam ve sauna zayıflatır mı?


O tarz sıcak ortamlarda olan tek şey, terlemek. Nedeni ise ısı, yani vucut ısısı artışı terbezlerni aktif ederek belirli bir ısıya ulaştığınızı gösterir. Bu bir su kaybıdır ve su içildiği zaman geri kazanılan bi durumdur. Vucudumuzda genel olarak ağırlık yapan etkenler, kemiklerimiz, kas kutlemiz, su miktarımız ve yağ oranımızdır. Bunlardan YAĞ olarak kaybettiklerimizi zayıflamak olarak adlandırabiliriz...

 

Zayıf olmak sağlıklı olmanın bir göstergesi midir?


Tabiki fit bi görüntü sağlıklı bi görüntü olabilir ama gizli yağlanma (iç yağlar ) çok tehlikelidir. Sağlığınızla çok yakından ilintili olan bu durumdan kurtulmak için sık sık cardio antrenmanları yapıp buna zaman içinde kaliteli besinleri ekleyerek desteklemeniz gerekmekte. Kendi başınıza yapabileceğiniz en iyi antrenman ya yüzmek yada tempolu yürüyüşler yapmak. Artık günümüzde kaliteli beslenmek neredeyse evde yapılan yemekleri yemek oldu. Kesinlikle Fastfood dan uzak durmalısınız. Öncelikli olarak evde yapılan yiyeceklerde katı yağdan (margarinden) uzak durarak başlayabilirsiniz. (tere yağı hariç)

 

D. Bilinen Y. Yazı dizisi 1. TIKLAYIN

 

D. Bilinen Y. Yazı dizisi 2. TIKLAYIN

Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı