Haber Detayı
26 Eylül 2020 - Cumartesi 19:35
 
Donald Trump cenazede yuhalandı!
Yargıç Ruth Bader Ginsburg'in cenazesine katılan Trump ailesi beklemediği bir tepkiyle karşılaşınca ne yaptı!
DÜNYA Haberi
Donald Trump cenazede yuhalandı!

Donald Trump, Cenazede Yuhalandı

 

Gündemin nabzıTrump ailesi cenaze töreninde yuhalandı! Geçtiğimiz hafta ortasında hayatını kaybeden Yüksek Mahkeme de Yargıclık yapan Ruth Bader Ginsburg için cenaze töreni düzenlenmişti. Törene katılan Trump, Ginsburg'ün naşının yanına giderek tabutun yanında bulunduğu esnada etkinliğe katılanlar, "Seçimle onu gönderin" diye yuhlayarak sloganlar attılar, Gündemin nabzı.


Amerika Birleşik Devletleri eski Başkanı Bill Clinton’ın 1993 yılında Yüksek Mahkeme yargıçlığına atamasından sonra 27 yılı geçen bir süredir görevde bulunan Ruth Bader Ginsburg’ün yaşamını yitirmesi çok sayıda Amerikalıyı, insan hakları ve kadın-erkek eşitliği destekçilerini çok etkiledi.


Kanserle mücadelesini geçtiğimiz hafta kaybeden Ginsburg 87 yaşında hayata gözlerini yumdu. Sadece yargı sistemi değil, Amerika siyasetinde de çok önemli bir kültüre sahip olan Ginsburg’ün cenazesi geçtiğimiz gün Yüksek Mahkemeye çıkarıldı. Tabutu ABD bayrağına sarılı bir şekilde basamakların en tepesine yerleştirilirken çok sayıda insan Ginsburg’e sevgisini sunmak için ziyarete gitti.


Ziyaretçilerin arasında Trump aileside vardı. Ginsburg’e saygı duruşunda bulunan Trump Ailesi birden beklemedikleri bir tepkiyle karşı karşıya kaldı.


Ginsburg’e ziyarete gelen çok sayıda ABD’li Trump’ı yuhaladıktan sonra ve kalabalık hep birlikte “Seçimle onu gönderin” sloganı attılar. Yapılan bu tepki üzerine bir şey yapmayan Trump ve ailesi bölgeden uzaklaştı.


Donald Trump göreve geldiği süre boyunca bir çok yargıç atamasından dolayı tartışmalara neden olmuştu. Sürekli muhafazakar genç isimleri seçmiş olması dinamiğini kökünden değiştirebilecek düşüncesi oluşturmakta.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR 
 
 
Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı