Verification: e2e9b2b6fc341cbc yandex-verification: e2e9b2b6fc341cbc meta name="googlebot" content="indexs, follov" />
Reklam, reklam vermek istiyorum
Haber Detayı
22 Eylül 2020 - Salı 08:24
 
Dondurulmuş Gıdalara Dikkat; Koronavirüs Çıkabilir!
Dondurulmuş gıdalar virüs taşınır mı taşınmaz mı sorusu henüz netlik kazanmamışken cevap niteliğinde bir olay yaşandı
GÜNDEM Haberi
Dondurulmuş Gıdalara Dikkat; Koronavirüs Çıkabilir!

Dondurulmuş gıdalara dikkat koronavirüsü çıkabilir

 

Gündemin nabzı, En başından beri merak konusi olan Yiyecekten virüs bulaşır mı sorusuna cevap niteliğinde olan bir konuyu sizlere sunuyoruz.
Dondurulmuş gıda
Çin'in korktuğu başına geldi ve ithal ettiği dondurulmuş gıdalar da virüse rastlandı. Çin'de gıda kontrolü yapan sağlık yetkilileri Rusya'dan ülkeye giriş yapan kalamarlar da covid-19'a rastladıklarını açıkladı. gündemin nabzı.

 

Derhal Virüs Testi Yaptırın

Çinli yetkililer 24 31 Ağustos tarihlerinde jilin eyaletinde kalamar satın alan vatandaşlarının acilen covid-19 testi yaptırmaları doğrultusunda çağrıda bulundu.

 

Çin İthalatını Bir Ay Askıya Alacak

Çindeki gümrük yetkilileri geçtiğimiz Cuma günü yapmış oldukları açıklamada dondurulmuş gıdalarda yeni tip covid virüsüne rastlanması durumunda Çinli şirketlerin ithalatlarını bir hafta süre ile askıya alabileceklerini, aynı şirketin üç ve daha fazla virüs tespitine takılması durumunda ise, ithalatı bir aya kadar dondurabileceklerini açıkladı.

 

Bu Olay İlk Değil

Geçtiğimiz Ağustos ayında Çin'e bağlı iki şehirde sağlık yetkilileri ithal edilen dondurulmuş ürünlerde koronavirüs izine rastladıklarını duyurmuşlardı. DSÖ ise, aksi bir açıklama yaparak korana virüsün gıda ve ambalaj ile yayılması ile alakalı hiçbir belge kanıt bulunmadığını belirtmişti.

Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı