Verification: e2e9b2b6fc341cbc yandex-verification: e2e9b2b6fc341cbc meta name="googlebot" content="indexs, follov" />
Reklam, reklam vermek istiyorum
Haber Detayı
18 Ocak 2020 - Cumartesi 09:47
 
Dsp kurucusu Rahşan Ecevit Yaşamını Yitirdi
Dsp'nin kurucusu ve eski Başbakan Bülent Ecevit'in eşi Rahşan Ecevit dün akşam saatlerinde hayata gözlerini yumdu.
SİYASET Haberi
Dsp kurucusu Rahşan Ecevit Yaşamını Yitirdi

Son dakika gündemin nabzı haberler, Demokratik Sol Parti (DSP'nin) kurucusu ve genel başkanı Rahşan Ecevit, birden fazla organın işlevini yitirmesinden dolayı hayatını kaybetti. Türkiye siyasetinde önemli bir yere sahip olan isimler arasında yer alan Rahşan Ecevit'in son arzusu ortaya çıktı.

 

 

  • Organ yetmezliğinden hayatını kaybetti

 


26 Aralık 2019'da askeri hastane GATA'da tedavi altına alınan Rahşan Ecevit, bir gün sonra sağlık durumunun iyice bozulması sebebile dahiliye servisi yoğun bakım kliniğine kaldırıldı. Rahşan Ecevit, birden fazla organının iflas etmesi nedeniyle 17 Aralık günü (dün) saat 21.10'da hayatını kaybetti. Rahşan Ecevit eski Başbakan Bülent Ecevit ile DSP'nin kurucusuydu ve Bülent Ecevit'in eşiydi.

 

 

  • Rahşan Ecevit'in Bir Arzusu Olduğu Oryaya Çiktı

 


Rahşan ecevitin Vefatından sinra CNN TÜRK ekranına bağlanan DSP Genel Başkanı Önder Aksakal yaptığı açıklamada, "Rahşan Ecevit'in En büyük arzusu Bülent Ecevit ile aynı kabirde yatabilmekti. Bülent Ecevit ile ayrılmaz bir sevgisi vardı. Buradan karar alacak olan Cumhurbaşkanı ve hükümetimiz. Onlar da bunu uygun görürse Bülent Ecevit ile aynı yerde gömülmesi talebimiz var." Diye durumu ifade etti.

Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı