Bumerang - Yazarkafe
Haber Detayı
01 Mayıs 2020 - Cuma 11:34
 
Dünya bu haberle çalkalanıyor!
ABD Başkanı Donald Trump, "Kanıtları gördüm."dedi!
DÜNYA Haberi
Dünya bu haberle çalkalanıyor!

DÜNYA BU HABERLE ÇALKALANIYOR
Haberler, Dünya Haberleri, Son dakika. Abd Başkanı Trump  'Kanıtları gördüm' dedi! Dünya çapında 3 milyon 250 binden fazla kişiye bulaşan Corona virüs salgınının, Wuhan Viroloji Enstitüsü'nün ABD Ulusal Sağlık Enstitüleri tarafından finanse edilen deneyler sonrasında meydana geldiği iddia edilmişti. ABD'nin CNN televizyonu da ABD istihbaratının corona virüs salgınının çıkış yeri kabul edilen Wuhan'daki viroloji laboratuvarında üretildiği iddialarını araştırdığını duyurmuştu. Trump, önce Çin'i hedef alarak, "salgından kasten sorumluysalar elbette bunun sonuçları olur" açıklamasında bulundu, şimdi ise bir gazetecinin, "Corona virüsün kökeninin Wuhan Viroloji Enstitüsü olduğundan emin olmanızı sağlayan herhangi bir şey gördünüz mü?" sorusuna, "Evet, gördüm" şeklinde cevap verdi.
Beyaz Saray'da düzenlenen basın toplantısında Trump, Çin'i yeni gümrük vergileri uygulamakla tehdit edip, Dünya Sağlık Örgütü'nü de "Çin'in halkla ilişkiler ajansı gibi çalışmakla" suçladı.
Trump, Covid-19 a rağmen Çin'i insanların seyahat etmesine izin vermekle suçladı ve "Çin ya virüsün yayılmasını durdurmadı ya da yayılmasına izin verdi" diye konuştu.
Çin'in kasıtlı olarak virüsün yayılmasına izin verdiğini mi kastediyorsunuz? sorusuna ise, "Nerede olduğunu göreceğiz. Nereden geldiğini göreceğiz." dedi.

Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı