Haber Detayı
24 Şubat 2020 - Pazartesi 18:18
 
Dünya düzdür iddiasını ispatlamak istedi fakat canından oldu
Dünyanın düz olduğunu kanıtlamak adına uzaya kendi yaptığı roket ile uçuş yapmak isteyen Mike Hughes gerçekleşen kazada hayatını kaybetti.
KÜLTÜR Haberi
Dünya düzdür iddiasını ispatlamak istedi fakat canından oldu

DÜNYA DÜZDÜR İDDİASINI KANITLAMAYA ÇALIŞIRKEN HAYATINDAN OLDU 


Son dakika haberler, Dünya düzdür iddiasını ispatlamak istedi fakat canından oldu. 


Gündemin nabzı araştırdı, Dünya'nın düz olduğunu kanıtlamak adına uzaya kendi yaptığı roket ile uçuş yapmak isteyen Mike Hughes bu deney esnasında yaşanan kazada yaşamını yitirdi. 

 

DÜNYANIN DÜZ OLDUĞUNA İNANMIŞTI


Dünya'nın düz olduğuna inanan ve bunu ispatlamak için daha önce de kendi yaptığı roketle kendini atmosfere fırlatmak isteyen Mike Hughes bu sefer gerçekleşen kazada hayatını kaybetti.


BBC'de yayınlanan habere göre, 64 yaşındaki Hughes, ABD'nin Kaliforniya eyaletinde bulunan Barstow'da el yapımı ve buharla çalışan roketle kendini havaya doğru fırlattı fakat roket yere çakıldı.


Hughes bu fırlatma işlemini yeni programları 'Homemade Astronauts' (Ev Yapımı Astronotlar) için gerçekleştirmek istemişti. Hughes roketle beraber yer küreden 1.5 km uzaklaşmayı planlamıştı.


San Bernardino Polisi bir kişinin çölde roketin yere çakılması neticesinde hayatını kaybettiğini doğruladı lakin ölen kişinin kimliğini henüz belirtmedi.


Ancak olay yerinde bulunan ve Hughes'ın iş arkadaşı olan Waldo Stakes, arkadaşının ölümünü doğruladı.

 

47 Roket ile uzaya gitme denemesi ölümle bitti!

Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı