Bumerang - Yazarkafe
Haber Detayı
06 Mart 2020 - Cuma 13:26 Bu haber 450524 kez okundu
 
Dünya Kadınlar Gününde Mahkumları Sevindirecek Haber
Bakanlıktan çıkan kararla dünya kadınlar gününde mahkumlar unutulmadı!
DÜNYA Haberi
Dünya Kadınlar Gününde Mahkumları Sevindirecek Haber

Son dakika haberler, Adalet Bakanlığı Cumhuriyet başsavcılıklarına genel bir talimat gönderip kadın hükümlü ve tutukluların, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde aileleri ve birinci derecedeki akrabalarıyla açık görüşte bulunabilmesine olanak sağlanacağını duyuruldu.


Gündemin nabzı, Yapılan yazılı açıklamada kadın hükümlü ve tutuklular 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde açık görüş yapabilecek. Talimat Abdulhamit Gül'ün imzasıyla cumhuriyet başsavcılıklarına gönderildi. Buna göre ceza infaz kurumlarında bulunan tüm kadın tutuklu ve hükümlüler açık görüşten yararlanabilecek. 

 

 

3 SAAT GÖRÜŞEBİLECEKLER 


Kadın tutuklu ve hükümlüler, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde anne, baba, , çocuk, torun, büyükanne, büyükbaba ve kardeşleriyle açık görüşte bulunabilecek. Açık görüşten kapalı cezaevlerinde bulunan toplam 9 bini aşkın kadın hükümlü ve tutuklu yararlanabilecek. Açık görüşler yetişkin ve genç hükümlü, hükümözlü ve tutuklular için görüş süresi yarım saatten az ve bir saatten fazla, çocuk hükümlü, hükümözlü ve tutuklular için bir saatten az ve üç saatten fazla olmamak üzere 09.00-17.00 saatleri arasında yapılabilecek.

 


DÜNYA KADINLAR GÜNÜ


ABD'nin New York şehrinde 8 Mart 1857 de meydana gelen bir isyanda 120 kadın işçinin hayatını kaybetmesi sonucu ortaya çıkan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü, kadın haklarının dünden günümüze uzanışını hatırlatıyor ve her sene 8 Mart'ta kutlanıyor.

Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı