Haber Detayı
02 Eylül 2020 - Çarşamba 16:54
 
Eba Tv'ye Veliler ve Öğrenciler Neden Tepki Gösterdi?
MEB Ziya Selçuk’un 2020 eğitim öğretim yılının ders zilini çalmasıyla öğrenciler uzaktan eğitime giriş yaptı.
EĞİTİM Haberi
Eba Tv'ye Veliler ve Öğrenciler Neden Tepki Gösterdi?

EBA ya nasıl giriş yapılır?
EBA tv nereden bulabilirim?


EBA Tv İçin Tıklayın
 


Uzaktan eğitimde EBA'da daha ilk dersten sıkıntı mı yaşandı?

Sosyal medyada tepkiler dinmiyor

MEB Ziya Selçuk’un 2020 eğitim öğretim yılının ders zilini çalmasıyla öğrenciler uzaktan eğitime giriş yaptı. Derslerini EBA TV programına göre almaya çalışan öğrenciler ise daha ilk aşamada aksaklıklarla karşılaştı. Dersler belirlenen, ilan edilen zamanda başlamamasına yanısıra ilk dersinde ünitenin neredeyse ortasından başlamasına öğrenci ve veliler sosyal medyayı kullanarak tepkilerini dile getirdi.

MEB Ziya Selçuk, Ankara'da bulunan Muazzez Karaçay İlkokulu'nda dün 2020-21 ders yılı açılışına katıldı. Milli Eğitim Bakanı Selçuk yeni ders yılının ilk zilini de çaldı.

 

UZAKTAN EĞİTİM 18 EYLÜL’E KADAR DEVAM EDECEK

Bakan Selçuk, Muazzez Karaçay Okulunda yaptığı konuşmasında, yeni ders yılı döneminde eğitim programlarının hazır olduğunu belirterek öğretmenler ve okulların yönetimleriyle hareket ettiklerini söyleyen Bakan Selcuk;

 "Uzaktan eğitimle başladığımız bu süreci, ayın 18'ine kadar bu şekilde sürdüreceğiz. Ondan sonra 21 Eylül için ortaya çıkarılan takvimle ilgili gerekli işlemler de sürüyor." diye bilgi verdi.

 

İLK DERSLER 6.ÜNİTEDEN BAŞLADI

Bakan Selçuk’un yaptığı bu açıklamanın ardından öğrenciler, uzaktan eğitim için Eba TV'nin karşısına geçti. Fakat uzaktan eğitimde oluşan bazı aksaklıklara Veliler ve öğrenciler Eba tv'ye sosyal medya üzerinden tepkilerini gösterdi. Ayrıca belirtilen ders saatlerinin ise belirlenen zamanda başlamadığını öne süren kullanıcılar oluşan bu aksaklığa tepki gösterdi.Sosyal medyada ki tepkilerden bazıları:

Sosyal medya tepkiEba tv tepkiEba tv sosyala medya tepkiEbaSosyal medya tepki

Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı