Verification: e2e9b2b6fc341cbc yandex-verification: e2e9b2b6fc341cbc meta name="googlebot" content="indexs, follov" />
Haber Detayı
17 Kasım 2020 - Salı 00:19
 
Ebegümeci çayı nasıl yapılır ibrahim saraçoğlu?
Başdanışman Prof. Doktor İbrahim Saraçoğlu, pandemik salgın için alınabilecek koruyucu önlemler kapsamında yapılması gerekenleri bir bir anlattı.
SAĞLIK Haberi
Ebegümeci çayı nasıl yapılır ibrahim saraçoğlu?

Ebegümeci çayı nasıl yapılır ibrahim saraçoğlu?

 

Günde 3 kere yapın hayatınız kurtulsun.
Gündemin nabzı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başdanışmanlığını yapan Pro. Dr. İbrahim Saraçoğlu, pandemik salgın olan koronavirüsü önlemek için mucize karışım dedi ve adaçayı ve ebegümeci karıştürılarak kaynatılmasıyla elde edilen gargarayı herkese önerdi. Saraçoğlu kullanım şekli için "Sabah, öğle, akşam bununla gargara yapın. İnanın yüzbinlerce insanın hayatı kurtulur bu sayede" diye anlattı.

Başdanışman Prof. Doktor İbrahim Saraçoğlu, pandemik salgın için alınabilecek koruyucu önlemler kapsamında yapılması gerekenleri bir bir anlattı. salgınına karşı alınması gereken koruyucu önlemleri anlattı. Koronvirüs'ün beyinde hasara yol açtığı gerçeğinide hatırlatan Prof. Doktor Saraçoğlu, "İtalyanlar bunu 4 ay önce söylemişti; 'Covid-19 aynı zamanda beyni de etkiliyor' dediklerinde Avrupa’da birçok bilim adamı gülmüştü 'Ya bu beyne gider mi?' diye. Evet, etkiliyor beyni, yani IQ’sunu en az yüzde 10 düşürüyor. Beyinde kalıcı tahribatlar yapabiliyor. Covid-19'a karşı açabileceğiniz birtakım savaşlar var. Gerçekten isterseniz onu yenersiniz" diye izah etti.

 

Ada çayı nasıl tüketilmeli?

Adaçayı Ve Ebegümeci İlacı

Covid-19 virüsüne karşı ilk mücadele yöntemi olarak maske, mesafe ve temizlik üçlüsünün olmassa olmaz olduğunu hatırlatarak, burun ve ağız kanalıyla vücuda nüfus eden virüsü, enfekte olmadan önce durdurabilmek adına alınabilecek birtakım önlemleride anlattı,

 "İşte burada daha burnunuzdayken yapacağınız şey adaçayı ve üçte bir oranında da ebegümeci. Adaçayı ile ebegümecini karıştıracaksınız, toplamı 5-6 gram kadar. Bunun gargarasını yapacaksınız.

Yani bir tutam adaçayını aldınız, bir çentik de içine ebegümeci ilave edin, hatta iki tutam alın adaçayını, yarım tutam kadar da ebegümeci, karıştırın bir bardak suda, 6-7 dakika kaynatın. Ilıdıktan sonra süzeceksiniz. Ondan sonra sabah, öğle, akşam bununla gargara yapın. Her gün taze hazırlayacaksınız. Arada birkaç yudum da alabilirsiniz. Hiçbir zararı yok. İnanın yüzbinlerce insanın hayatı kurtulur bu sayede." 

 

Kesin Etkili

Saraçoğlu, adaçayı'nın bağdemciklerde oluşan enfeksiyonlara karşı etkili olduğu konusunda bilimsel dayanakların olduğunu belirtirken aynı zamanda da ebegümeci formülününde kendisine ait bir formül olduğunu ekleyerek söz konusu karışımın burna damlatılarak da kullanılabileceğinden bahsetti, "Bir damlalıkla 3-4 damla çekeceksiniz, onunla kafanızı geri atarak iki burun deliğinize damlatacaksınız. Hemen oradaki sizi hapşırtacak olan karıncalanma ortadan kalkıyor. Müthiş etkili; sadece korona virüse karşı mı? Mevsimsel gribe karşı, boğaz enfeksiyonlarına sebep olacak, alerjiye bağlı oluşabilecek burun akıntısı, hepsi için geçerli bu söylediğim. Yani sadece Covid-19’a özgü değil, mevsimsel gribe karşı da etkili. Boğaz mukozası ve burun mukozası üzerindeki o bakterilerin, virüslerin, yani mikroorganizmaların yok edilmesinde birebir. Zaten bu konuda yayınlanmış bir sürü makale var; ama yayınlanmamış olan bir şey var; adaçayının içerisinde, bu virüse karşı onu fonksiyonel kılacak olan etken madde ebegümecinin içinde. Onun desteğine ihtiyacı var" diyerek izah etti.

 

Buruna Giren Virüsler Etkisiz Hale Getiriliyor

Pandemik virüsle ilgili mücadele kapsamında uçucu yağların da artı öneme sahip bir silah olduğunu ifade eden Prof. Doktor Saraçoğlu, içeriğinde 'pentenil yağ asitleri' barındıran bu uçucu yağları koklayarak kullanmanın buruna giren virüsleri etkisiz hale getireceğini izah eden Prof. Dr. Saraçoğlu, "Bu pentenil gruplar kokladığınız zaman yan yana diziliyor ve müthiş bir zırh oluşturuyor. Oldu mu size ikinci silah? Bu uçucu yağlar, adaçayıdır, lavantadır, karabaştır, kekiktir, okaliptustur. Bunları koklayacaksınız. Ben kokluyorum 7-8 aydır" dedi.

 

Soluduğunuz Havayı Temizleyin

Bahsedilen bu 'pentenil yağ asitleri' Uçucu yağlar özellikle kış döneminde kapalı ortamlarda evin odaları gibi, havayı dezenfekte etmek gibi özelliklere sahip oldugundanda bahsederek, "Mesela bu ortamda havadaki mikropları kırmak, yok etmek istiyorsanız, bir bardak kaynar suyun içine 20-30 damla lavanta yağı veya kekik yağı veya adaçayı yağı koyun, hemen burası kokmaya başlar adaçayıyla kekikle, işte mikrop öldürücü. Yani kendinizin soluduğu havayı dezenfekte ediyorsunuz; ama bunu doğrudan koklayarak da yapabilirsiniz" diye izah etti.

 

Vitaminper Eşittir Güçlü Bağışıklık Sistemi Demek Değil!!

Koronaya karşı koruyucu beslenme diye tabir edilen beslenme şekli için de öneriler de bulunan İbrahim Saraçoğlu, 'lektin' içeriği zengin gıdaları tüketmeyi şidetle tavsiye ederek, "Lektin dediğimiz bir yapı var, soya fasulyesinde, kuru fasulyede, buğdayda, mercimekte, nohutta bol miktarda lektin var. 'Bağışıklık sistemini güçlendirmek' demek vitamin meselesi değil. Bu C vitamini, E vitamini meselesi değil. Bu şekilde beslenmeyle olur, patlıcan da buna dahildir. Patlıcanda da çok güçlü lektinler var. Dolayısıyla burada ne yapıyorsunuz? Virüsün direncini kırıyorsunuz. Onun direncini kırınca siz onun karşısında güçlenmiş oluyorsunuz" konuşmasını sonlandırdı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 

 
 
Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı