Haber Detayı
17 Ocak 2020 - Cuma 09:22 Bu haber 766 kez okundu
 
Ekrem İmamoğlu'nun 4 sayfalık mektup içeriği neydi?
Bakanların açıklaması, bürokraside karşılaştıkları sorunlar ve işin aslı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na göre.
SİYASET Haberi
Ekrem İmamoğlu'nun 4 sayfalık mektup içeriği neydi?

  • Son dakika, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu,

 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a "Kanal İstanbul" konulu brifing verme talebi ile ilgili bir mektup sunduğunu anlatmıştı. Hürriyet Ankara Temsilcisi Hande Fırat, CNNTÜRK televizyonunda yayınlanan 'Gece Görüşü' programında IBB Başkanı İmamoğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a neden mektup verdiğinin detaylarını anlatıyor.

 

 

 

  • IÇERİĞİNDE 3 AYRI AMA ÖNEMLİ BAŞLIK VAR

 


Ankara Temsilcisi Fırat, mektupla alakalı yapmış olduğu açıklamalarda, "Mektup baştan aşağı gündemin nabzı olan Kanal İstanbul değil". Ekrem İmamoğlu'nun yazmış olduğu mektup ; "Kanal İstanbul'a neden karşıyım?" itirazlarından oluşmuyor. Geçtiğimiz Haziran ayından buyana IBB Başkanlığı ile devlet yönetimi arasında sorunların olduğu düşüncesi vardı. Bu sorunların veya düşüncelerin acilen giderilmesi gerektiği belirtiyor. Bunun için de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın bilinçli veya bilinçsiz yanlış yönlendirildiğini iddia ediyor.

 

  •  3 ayrı önemli başlık var

 


"Bakanların açıklaması, bürokraside karşılaştıkları sorunlar ve işin aslı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na göre" diye ifade ediyor. "Hükümet ile İBB Başkanlığı arasında hızla bir normalleşmeye geçmek istiyoruz" ve "İstanbul'un sorunlarını birlikte çözelim" diyor. Imamoğlu mektubu bizzat verme şansından dolayı mutlu olduğunu ifade edelerine ekliyor. Cumhurbaşkanının ise önyargısız okuyacağını temenni ediyor. Randevu talebinde de bulunduğunu hatırlatarak "Arzu ettiğiniz her türlü bilgiyi arz etmeye hazırım" ifadesini kullandı.

 

Öğrenci affı için CHP'den kanun teklifi. TIKLAYIN

Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı