Bumerang - Yazarkafe
Haber Detayı
01 Şubat 2020 - Cumartesi 09:43
 
ELAZIĞ'DA ÜST ÜSTE 2 DEPREM MEYDANA GELDİ.
Elazığ - Sivrice de bugün saat 02.32'de Richter ölçeğine göre 4.5 şiddetinde deprem meydana geldi.
GÜNDEM Haberi
ELAZIĞ'DA ÜST ÜSTE 2 DEPREM MEYDANA GELDİ.

Son dakika, haberler, gündem haber. Elazığ - Sivrice de bugün saat 02.32'de Richter ölçeğine göre 4.5 şiddetinde deprem meydana geldi. Bu depremin ardından yaklaşık yarım saat sonra 4.2 büyüklüğünde ikinci bir deprem daha oldu. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre, merkez üssü Elazığ'ın Sivrice ilçesinde bugün saat 02.32'de Richter ölçeğine göre 4.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin, 7 kilometre derinlikte olduğu bildirildi, deprem Elazığ merkez ve çevre ilçelerde de hissedildi. Henüz depremle ilgili, can veya mal kaybı açıklanmadı. Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü (KRDAE) ise, depremin büyüklüğünü 4.6, derinliğini ise 6 kilometre olarak açıkladı.

 

İKİNCİ DEPREM

 

4.2 Bu depremin ardından saat 03.03'te ise yine merkez üssü Sivrice'de 4.2 büyüklüğünde depremle ikinci kez sarsıldı Elazığ. Bu depremin derinliği ise AFAD tarafından yine 7 kilometre olarak bildirildi. Deprem Sivrice, Elazığ merkez ve çevre ilçelerde hissedildi. Vatandaşlarınsa genelde sokağa çıkmadığı görüldü.

 

1000'İN ÜZERİNDE ARTÇI DEPREM OLDU

 

24 Ocak'taki 6,8'lik depremden sonra, Elazığ ve Malatya'da, 23'ü 4'ten büyük olmak üzere 1000'den fazla artçı deprem oluştu.

Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı