Verification: e2e9b2b6fc341cbc yandex-verification: e2e9b2b6fc341cbc meta name="googlebot" content="indexs, follov" />
Haber Detayı
04 Şubat 2021 - Perşembe 09:35
 
Elon Musk: Maymunlarda denedik başarılı oldu!
Musk, Neuralink projesine dair yapılan bir deneyden bahsetti
TEKNOLOJİ Haberi
Elon Musk: Maymunlarda denedik başarılı oldu!

Elon Musk: Maymunlarda denedik başarılı oldu!

SpaceX'in CEO'su Elon Musk, bazı nörolojik hastalıkları tedavi etmek amacıyla insan beynine çip takarak gerçekleştirilecek olan Neuralink projesine dair yapılan bir deneyden bahsetti.

Bilim haberleri. Elon Musk, bazı nörolojik hastalıkları tedavi amaçlı insan beynine çip takılacak olan Neuralink projesi'nin deneyleri için tarih verirken, sinirler arasındaki iletişimi sağlayacak olan Neuralink projesi, insan beyniyle elektronik cihazların kontrol edilmesini sağlamaya çalışacak.

Bu çalışmalar tartışmalarıda beraberinde getirdi. Kimileri bu projeyi onaylarken, kimileri de takılacak bu çiplerin insanları kontrol edebileceğini düşünüyor.

Twitter’da bir kullanıcı ise, attığı paylaşım ile Elon Musk‘a seslenerek, 20 yıl önce bir trafik kazası geçirip, engelli kaldığını ve Neuralink çalışmaları için gönüllü olabileceğini söyledi.

Elon Musk ise bir açıklamasında, “Neuralink implant güvenliğini sağlamak için çok sıkı çalışıyor ve FDA ile yakın iletişim içerisindeler. İşler yolunda giderse, bu sene sonunda ilk insanlı deneylere başlayabiliriz.” diye belirtti.

Musk, Neuralink’in bazı ilerlemelerini de açıkladı. Kafatasında kablosuz implant ve minik teller olan bir maymunun zihnini kullanıp, video oyunu oynayabildiğini belirtti.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Elon Musk: Kazanana 100 milyon dolar vereceğim!
SpaceX Uzaya Sivil Yolcu Gönderecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elon Musk ile Görüştü
Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı