Haber Detayı
18 Ekim 2020 - Pazar 18:54
 
Epifiz Bezi Nedir?
Biyolojide nohut kadar bir ebada sahip ve Endokrin salgılayan bu bez, geçmişten günümüze çeşitli uygarlıklarda üçüncü göz olarak anılmıştır.
KÜLTÜR Haberi
Epifiz Bezi Nedir?

Epifiz Bezi Beynimizin tam simetrik olarak orta kısmında bulunup, küçük ama işlevi büyük olduğu düşünülen bir bezdir. Yaşamımıza kesinlikle önemli etkileri olan bu bezin asıl amacı nedir? 

 

İçindekiler

Epifiz Bezi Nedir?

Epifiz Bezinin Görevleri Nelerdir?

Epifiz Bezi Nasıl Açılır?

Epifiz Bezi Ve Kur-an Ayetleri

Epifiz Bezine Zarar Veren Yiyecekler

Epifiz Bezi Açılınca Ne Olur?

 

EPİFİZ BEZİ NEDİR?

Epifiz bezi nedir sorusuna en iyi cevap, biyolojide nohut kadar bir ebada sahip ve Endokrin salgılayan bu bez, geçmişten günümüze çeşitli uygarlıklarda üçüncü göz olarak anılmış ve üzerine birçok bilim insanı, simyacı kafa yormuş.

Geçmişten İçinde bulunduğumuz zamana kadar epifiz bezi Hem bizim yönünden hem de efsanelere konu olması açısından sürekli araştırılmaktadır. Epifiz bezi iyi ilk Fransız filozof olan Rene Descartes tarafından doğaüstü olarak düşünülmüş ve üçüncü göz olarak isimlendirilmiştir. Yani bu bölge maneviyata ruhsal bir takım olayları açılan bölge kapı olarak düşünülebilir.
Pineal bez
Descartes'in yazılarında pineal bez vücutta çifti olmayan tek organ olarak geçmektedir. Pineal bezin ruh ile vücudu birleştiren doğaüstü bir organ olarak düşünülmektedir. Yanı sırada iki gözümüz ile gördüklerimizi algılayarak beynimize iletimiyle görevlidir. Yine duyu orfanlarımızdan kulaklarımız ile duyduğumuz sesleri tek ses olarak algılamamızı sağlar.
 

EPİFİZ BEZİNİN GÖREVLERİ NELERDİR?

 

Bu küçük ama hamarat bez, uyku/uyanıklık döngülerini düzene sokan ve uyaran melatonin hormonunu salgılamakla sorumludur. Yanı sıra da vücudumuzun biyo-ritminden ve biyolojik saatin düzenli çalışmasından sorumludur. Ayrıca altıncı his de diyebileceğimiz, İçgüdüsel davranışlarımızı düzenleyen hipotalamus ile adeta ahenk içinde çalışarak algı ve duyuların kontrolünü sağlamaya da yardımcı olmaktadır...

 

EPİFİZ BEZİ NASIL AÇILIR ?

Epifiz bezi yani pineal bezi açmanın yolları zor ve meşaketlidir! Öncelikle vejeteryan olma yolunda adım atmalısınız. Özellikle yaz güneşi, epifiz bezinin en büyük gıdasıdır. Güneş tenimiz, saçlarımız ve gözlerimiz aracılığıyla çok rahat bir şekilde pineal bezi uyarmaktadır. Bu yüzden günlük olarak yarım saat kadar güneşte dolaşmak epifiz bezi için oldukca iyi sonuçlar verecektir. Yiyecek türlerinden, şalgam, kalın yapraklı lahana, badem, hardal otu, üzerlik tohumu, çin lahanası epifizi besleyen önemli bitkilerdir. Meyve olarak da muz ve börülce yenebilir.
Yukarıda izah edilen gibi uygun gıdalar ile beslenmek sebzeleri çiğ olarak tüketmek, vejeteryana dönüş sağlamak temiz florsuz su içmek, oturduğumuz evi sürekli havalandırmak epifiz bezini aktive edekmdiğer maddelersir.

 

EPİFİZ BEZİ VE KUR’AN AYETLERİ

Karanlık epifiz bezi için ayrıca bir öneme sahip. Çünkü epifizin önemli hormanlarından biri olan melatonin hormanu sadece gerçek manada ışığın olmadığı karanlıkta salgılanıyor. Kişisine göre değişsede saatleri gece 11 ile sabah 5 arası zirveye çıkmaktadır. Önemli not düşmek gerekirse, neredeyse bütün dinlerde sabaha karşı ve gece yarısından sonra yapılan ibadetin önemi, bu sebeple çok önemli olabilir! Yanı sıra deniz sevisyesinden yukarıya doğru çıkıldıkça da artan bu hormon sebebiyle, bütün dini mabetler ve ibadethanelerin rakım seviyeleri oldukça yüksek olmakta.

Melatonin hormonu seviyesi kişide ne kadar yüksek ise, ilaha yaradana yöneliş kur-an'a yöneliş ve bağ o kadar artmakta. İbadet için, bu yüzden gecenin en karanlık anı hormon salgısının en çok olduğu saatler ile aynı zamana denk geliyor.

Gelin birde ayetlerin bizden istediklerine bakalım:

"Gecenin bir kısmında kalk, sana ait nafile olarak onunla (Kur`an`la) namaz kıl. Umulur ki Rabbin seni övülmüş bir makama ulaştırır. İSRA/79

Yoksa o, gece saatinde kalkıp da secde ederek ve kıyama durarak gönülden itaat (ibadet) eden, ahiretten sakFnan ve Rabbinin rahmetini umud eden (gibi) midir? De ki: `Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? Şüphesiz, temiz akıl sahipleri öğüt alıp-düşünürler. `ZÜMER/9

Gecenin bir bölümünde O`na secde et ve geceleyin uzun uzadıya O`nu tesbih et. İNSAN/26"

 

Epifiz Bezine Zarar Veren Yiyecekler

Civa oranı yüksek balıklar, sudaki flor, karbon içerikli içecekler, diş macunundaki florür ve çok uzun süreler dumana maruz kalmak ve et yemek.

 

Epifiz Bezi Açılınca Ne Olur?

Üçüncü göz

Üçüncü göz denen pineal bez açığa çıkmış olur.

Manevi olarak Allaha bağlılığımızı arttırır,

Ruhla bağlantısı olduğuna inanılan üçüncü göz açıldığında diğer alemlere bağımız artabilmektedir, bu sebeple korkabileceğiniz, sizi rahatsız edecek durumlarla karşılaşabilirsiniz!

Diğer alemlere dair bilgi ve bilgelikde artışa neden olabilir,

Telepatik mesaj alıp gönderilebilineceğinede inanılmaktadır,

Üçüncü gözü açmanın geri dönüşü olmayacağını unutmamak gerekir...

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DMT Ruh Molekülü Nedir?
 
Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı