Bumerang - Yazarkafe
Haber Detayı
21 Aralık 2019 - Cumartesi 08:30 Bu haber 468 kez okundu
 
Erdoğan'ın asgari ücret açıklaması
Ülkeler arası toplantılarını sürdüren Erdoğan, Cenevre’den sonra Kuala Lumpur’da Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed’in girişimiyle düzenlenen Kuala Lumpur Zirvesi’ne katıldı.
- Haberi
Erdoğan'ın asgari ücret açıklaması

 Asgari Ücretle İlgili Açıklama Yaptı

Ülkeler arası toplantılarını sürdüren Erdoğan, Cenevre’den sonra Kuala Lumpur’da Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed’in girişimiyle düzenlenen Kuala Lumpur Zirvesi’ne katıldı. Toplantıda Cumhr. Bşķ. Erdoğan, Türk gazetecilerle bir araya gelerek sorularını yanıtladı. Erdoğan, zirve toplantısında gazetecilere yaptığı açıklamada taban maaş ile ilgili bir jest yapacağı sinyalini verirken, “İnşallah, tarafları memnun edecek bir adımı atarız” diye nitelendirdi.

Dörtlü Zirvede Ne Konuşuldu

Türk gazetecilere açıklamalarda bulunan Cumhr. Bşk. Tayyip Erdoğan, yaptığı genel değerlendirmede Türkiye, Malezya, Katar ve İran devlet ve hükümet başkanları ile pek çok ülkeden üst düzey temsilcinin katıldığı zirvede İslam aleminin karşı karşıya bulunduğu büyük sorunları ele alma fırsatı bulduklarını ifade etti. Zirveye çağrılan diğer iki ülke olan Endonezya ve Pakistan’ın da gelmesi planlandığını, ancak katılamadıklarını belirten Cumhr. Bşk. Recep Tayyip Erdoğan, zirveyi 4 ülke lideri olarak gerçekleştirdiklerini ifade etti. Zirvenin başlıca konusu olan kalkınma, arge, bilim ve teknoloji, girişimcilik ve savunma sanayii konularını özellikle masaya yatırdıklarının altını çizen Tayyip Erdoğan, bu konuların ve toplantıların devamının da geleceğini belirtti.

     

İslam Ülkelerinin İçinde Bulunduğu Vahim Durum

Cumhr. Bşk. Tayyip Erdoğan, “Tabii bu vesileyle bir muhasebe de yaptık ve yapıyoruz. İlim, irfan, kültür, sanat ve refahın sembolü olan İslam dünyası bugün neden bu halde? Bu sorunu aşmak için neler yapmalıyız?” sorularını soran Cumhr. Bşk. Tayyip Erdoğan, bu soruların samimi bir şekilde sorulması ve samimi birşekilde cevaplanması gerektiğini belirtti. Tayyip Erdoğan, “İslam ülkelerinin her alanda büyük potansiyeli var fakat iç çatışmalar, savaşlar, cehalet, kötü yönetim, ekonomik geri kalmışlık ve dış müdahaleler nedeniyle bu potansiyeli hayata geçiremiyoruz. İslam ülkelerinin geri kalması kimsenin faydasına değildir. Fakat İslam ülkelerinin de kendilerine çeki düzen vermesi gerekiyor” diye çarpıcı açıklamalar yaptı.

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör: Serkan Çendik
Etiketler: Gündemin nabzı, gündem haber, son dakika, haberler, dünyada neler oluyor, İ
Yorumlar
Haber Yazılımı