Haber Detayı
28 Eylül 2020 - Pazartesi 10:56
 
Ermenek Maden Faciası Simgesi Recep Gökçe, Son Dakika!
Ermenek maden faciasının simgesi olmuştu
GÜNDEM Haberi
Ermenek Maden Faciası Simgesi Recep Gökçe, Son Dakika!

Ermenek Maden Faciası Simgesi Recep Gökçe

 

 

 

Gündemin nabzı, Ermenek Maden Faciası Simgesi Recep Gökçe. Kazancı beldesinin Gökçeler Mahallesi 'nde oturan ve aynı zamanda da geçtiğimiz yıllarda Ermenek'teki maden faciasının simge ismi olan, Recep Gökçe, evvelsi gün ağır rahatsızlanması sonucu hastaneye sevk edildi. Yapılan testlerde Koronavirüs pozitif olduğu anlaşılan Gökçe, Konya'da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Recep Gökçe 'nin eşiyle aynı evi paylaşıyor olması sebebiyle eşi Ayşe Gökçe 'nin de beldede bulunan evinde karantinaya alındığı bildirildi. Maden faciasının simgesi Recep Gökçe'nin cenazesinin salı günü öğlen namazından sonra Kazancı da defnedileceği duyuruldu.

 

Türkiye Gökçe çiftini Ermenek 'teki korkunç maden faciasından sonra tanıdı.


Facianın olduğu kömür madeninde yaşamlarını yitirmiş 18 kişiden Tezcan Gökçe 'nin annesi ve babası yaptıklarıyla ve söyledikleriyle Türkiye gündeminin nabzına oturmuştu. Anne Gökçe 'nin, "Oğlum yüzme de bilmezdi, suyun içinde ne yaptı?" diye sorması ve röportaj esnasında baba Recep Gökçe 'nin, "Gitti mi benim oğlan şimdi, saklamayın?" demesi ile yırtık eski ayakkabılarıyla oğlunun cenaze törenine gelmesi herkesi derinden duygulandırmıştı.
 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!
 
 
 
Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı