Reklam, reklam vermek istiyorum
Haber Detayı
19 Mart 2021 - Cuma 10:50
 
Ev Ziyaretlerine Para Cezası Uygulanacak!
Ev Ziyaretlerine İdari Para Cezası
GÜNDEM Haberi
Ev Ziyaretlerine Para Cezası Uygulanacak!

Ev Ziyaretlerine Para Cezası Uygulanacak!


Son dakika haberleri Corona virüsü vaka sayılarındaki artış sebebi ile Edirne'nin Keşan ilçesinde, Hıfzıssıhha Kurulu'nca ev, komşu ve taziye ziyareti vb. yapanlar hakkında idari para cezası uygulanacak.

Ev Ziyaretlerine İdari Para Cezası

 
Güne dair Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı açıklamada haftalık corona virüsü risk haritasında ‘çok yüksek risk’ ile ‘kırmızı’ renkte olan Keşan'da, Hıfzıssıhha Kurulunca ev ziyaretleri ve toplanmaların tespit edilmesi durumunda kolluk güçlerince idari para cezası uygulanacak.

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, evleri tek tek gezdi. Vatandaşlara ev, komşu ve taziye ziyareti ile gün yapmamaları konusunda uyarıda bulunurken, polis ekipleri, vatandaşların yanı sıra apartman ve site yöneticilerine vakaların bulaşma durumunun büyük oranda ev ziyaretlerinden kaynaklandığını belirterek, bundan dolayı apartman içinde komşu ziyareti yapılmaması konusunda uyarı yaptı.

Polisler, apartman ve site girişlerine üzerinde; 'Edirne Valiliğinin almış olduğu karar gereğince misafir kabul etme, misafirliğe gitme, taziye amaçlı ev ziyareti, gün yapma gibi sosyal faaliyetler kesinlikle yasaktır. Kurallara uymayanlar hakkında yasal işlem uygulanacaktır.' yazılarının olduğu uyarı afişleri astı.İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Koronavirüs Kararı: Pazar Günü Ekmek Yok!

Yeni Koronavirüs Tedbirleri! Son Dakika!
Kaynak: Editör: S Çndk
Etiketler: Ev Ziyaretlerine İdari Para Cezası, edirne keşan, son dakika haberleri, gündemin nabzı,
Yorumlar
Haber Yazılımı