Verification: e2e9b2b6fc341cbc yandex-verification: e2e9b2b6fc341cbc meta name="googlebot" content="indexs, follov" />
Reklam, reklam vermek istiyorum
Haber Detayı
20 Temmuz 2020 - Pazartesi 16:35
 
Evde İleri Seviye Karın Kası Antrenmanları
Evde nasıl spor yapılır? Evde nasıl fit vücut yapılır?
EVDE SPOR Haberi
Evde İleri Seviye Karın Kası Antrenmanları

İleri Seviye Karın Kası Hareketleri


İkinci seviye;
Terimleri bilmiyorsaniz SET ve TEKRAR anlamları ıçin tıklayin. Basitten zora dogru diger antrenmanlar için aşğıdaki linklerden faydalanabilirsiniz.


#SS; süper set ; İten ve çeken iki ayrı kası bir set içinde yapmaya denir. Yani örnek vermek gerekirse; 10 tekrar Biceps curl hareketini yapip arkasından (dinlenmeden) 10 tekrarda Lyng triceps hareketini yepıp 1 seti tamamlamak.

 

DİĞER ANTRENMANLAR

 
 


Evde Karın Kası Hareketleri ( ikinci seviye)


Karın kaslarımız estetik ve sportif bir görüntü için olmazsa olmaz bir bölgemizdir. Hal böyle olunca güzel bir vucut denince artık sixpack'lerde ön plana çıkmakta. Sizin için yazı dizimizde başlangıçtan itibaren en zor karın kası hareketlerini yapılış şekli ile ( fotograflı) ve antrenman programı ile sizlere sunuyoruz.


İleri seviye orta düzey karın kası antrenman programı;


Her zaman olduğu gibi hem ısınma adına hemde yan karın kasları çalışmayı sevmeyenler için yana esneme hareketini başta yapıp kurtulmak adına,

1) İlk hareket;

Yanlara dambıl ile esneme 4x100 (tek el 5 kg)
Yanlara esneme hareketi
Bel bölgemizin yan tarafları yağlandığı zaman simit şeklinde itici bir çıkıntı oluşturmaktadır. İste tamda burada imdada yanlara esneme hareketi yetişiyor. Yanlara esnerken dambıl, birinci sati yaparken sağ elimizdeyse ikinci seti yaparken sol elimize alalım ve mutlaka tek el ile çalışalım.

2) İkinci hareket;

SS Yarım Mekik 4x50
SS Ayakları Karna Çekme 4x50
Süper set
Bu hareketi yaparken süper set nasıl yapıcaz diye düşünen arkadaşlar için açıklıyayım. Yarım mekik hareketinizin ilk 50 tekrarını yapip dinlenmeden diger hareketiniz olan ayakları karna çekiş hareketinin ilk 50 tekrarını yapıp 2 dakika dinleniyorsunuz ve bunu 4 set yapıp bitiriyorsunuz.

3) Üçüncü hareket;

Duble Crunch 4x30

Duble crunch
Alt ve üst karın kaslarını etkilemektedir ve güzel bir sıkıştırma sağlamaktadır.

4) Dördüncü hareket;

Bicycle Crunch 4x40

bicycle crunch
Tam bir karın bölgesi çalıştıran muazzam bir harekettir. Alt karın üst karın ve yanları eş zamanlı ve eşit çalıştırmaktadır.

5) Beşinci hareket;

Boks Miğde 2x20 (partner gerekir)
Boks mide
Boks migde hareketinde siz yere normal sırt üstü uzanırsınız ve iki ayağınızıda yukarı dogru kaldırırsınız. Partnerinizde kuvvetli bir şekilde ayaklarınızı yere doğru iter. Ayakalrınızı yere değdirmeden tekrar yukarı kaldırırsınız ve bunu hareket sayısı kadar yapıp ilk seti tamamlarsınız.

6) Altıncı hareket;

Ters Mekik Hareketi; 4x30

Ters mekik
Bel kaslarimız için oldukça etkili bir harekettir. Ayrıca bel bölgesini iceltme esnasında isimizi kolaylaştıracaktır.

Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı