Verification: e2e9b2b6fc341cbc yandex-verification: e2e9b2b6fc341cbc
Haber Detayı
22 Kasım 2020 - Pazar 17:33
 
Farklı Yüz Yapısıyla Doğan Kuzu, 2 Gün Yaşayabildi
Sahibi Şaşkınlık İçinde Kaldı
GÜNDEM Haberi
Farklı Yüz Yapısıyla Doğan Kuzu, 2 Gün Yaşayabildi

Farklı Yüz Yapısıyla Doğan Kuzu, 2 Gün Yaşayabildi

 

Gündemin nabzı, son dakika. Farklı Yüz Yapısıyla Doğan Kuzu, 2 Gün Yaşayabildi. Manisa Alaşehir'de farklı yüz yapısıyla doğan kuzu görenleri şaşırttı fakat kuzu, sadece 2 gün yaşayabildi.

Manisa'nın Alaşehir'de yaşayan besici Mustafa T'a ait koyun, 2 gün önce 3 kuzu dünyaya getirirken, kuzuların birinin yüzü, farklı bir yapıdaydı. Normal olmayan bir yüz yapısıyla dünyaya gelen kuzu, 2 gün sonra öldü.
 

Sahibi Şaşkınlık İçinde Kaldı

Mustafa T, "Kıvırcık türü koyunum iki gün önce 3 kuzu doğurdu. Kuzulardan birinin üst dudağı ve burun delikleri yoktu. İlk kez böyle bir durumla karşılaştım. Ne yapacağımı bilemedim. Kuzunun kafası, insan kafasına benziyordu. Üst dudağı ve burun delikleri olmadığı için annesini emerken zorlanıyordu. Dolayısıyla annesinden süt alamıyordu. Annesinden aldığım sütü biberonla içirmeye çalıştım ama yeteri kadar beslenemedi. Veteriner gelecekti ancak gece ahırda ölmüş" diye konuştu.
 

Uzmanlar Koç Değişiminden  Kaynaklandığını Söylüyor

Uzmanlar bu tür rahatsızlıkların genel olarak koç değişiminden kaynaklandığını, hayvan yetiştiricilerinin her 2 yılda bir koç değişimi yaparak, dışarıdan damızlık koç alması gerektiğini belirtiyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hollandalı Gazeteci AB Savunma Bakanlarının Toplantısına Güvenlik Koduna Erişerek GirdiHayvan severler bu habere sevinecek.Türk Prensesi Lolan’ın 3800 Yıllık Mumyası Bulundu
Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı