Haber Detayı
30 Kasım 2021 - Salı 19:45
 
Fırtına Ne Zaman Bitecek?
Yoğun Lodos Fırtına yüzünden çatılar uçtu ağaçlar devrildi arçlar parçalandı. İşte fırtına ne zaman bitecek?
GÜNDEM Haberi
Fırtına Ne Zaman Bitecek?

Fırtına Ne Zaman Bitecek?

 

gündem Meteoroloji günler öncesinden uyarmıştı. Dün sabah saatlerinde başlayıp öğlen saatlerine doğru şiddetlenen lodos fırtına, çatıları yerinden sökecek ve ağaçları araçların üzerine devirecek kadar, güçlendikten sonra gece saatlerine doğru etkisini azaltmaya başladı. gündemin nabzı Fırtına ile boğuşan İstanbul'un yanı sıra yağışla da Savaşı sürüyor gibi. Meteorolojiden alınan habere göre, fırtınanın bugün akşam saat altı'ya doğru etkisini kaybedeceği bildirildi.

Fırtınadan ağaçlar devrildi
İstanbul'da fırtının etkisini sürdürdüğü yerler de ise, Ataşehir, Kadıköy, Ümraniye, Üsküdar, Bayrampaşa, Maltepe, Arnavutköy ve Sultangazi ağaçlar devrildi çatılar uçtu maddi hasar meydana geldi ve yaralanmalar oldu.
Tehlikeli anlar

 

Kozyatağı'nda kırmızı yosunlar

Fırtınadan dolayı meydana gelen dev dalgalar Suadiye ve Caddebostan sahillerine kırmızı yosunların taşınmasına sebep oldu. Bölgede çalışmasını sürdüren belediye ekipleri ise yosunlar kısa zamanda kaldıracaklarını belirtiler.

Fırtınadan vatandaşlar yürüyemedi

Sarayburnu'ndaki dev dalgalar ise sahilde yürümeye çalışan vatandaşlara oldukça zorluk çıkarttı.

 

Marmaray Çalışıyor mu?

Bölgedeki fırtına sebebiyle deniz seferleri iptal olan bölgeler Kadıköy Karaköy Eminönü, Kadıköy Beşiktaş Bostancı Karaköy Kabataş, Üsküdar Karaköy Eminönü, Adalar Beşiktaş Ortaköy Üsküdar Kadıköy, Bostancı Adalar, Kabataş Adalar, seferlerini iptal etmek zorunda kaldı. Gerçekleşen bu iptaller den dolayı Marmaray tren hattı, talebi karşılayabilmek için ek seferler çıkardı. Ek seferler söğütlüçeşme ve yeni kapı arası gerçekleşti.

 

Türkiye bandıralı, 808 greston ve 67 metre uzunluğundaki Ayiş bir adındaki ro-ro gemisi de dün karaya oturduktan sonra fırtınanın etkisiyle yan yatarak su almaya başladı.

808 grestonluk gemi su aldı

Su alan gemi baş ve İskele tarafından suya gömülürken, henüz kurtarma ekiplerinin bölgeye gitmediği görüldü.

 

SAAT: 18.00'DE ETKİSİ AZALACAK

"Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, bölgede etkili olan fırtına bugün saat 18.00 sıralarında etkisini kaybedecek."

Kaynak: Editör: Serkan Ç
Etiketler: Fırtınada ölenler, fırtına ne zaman bitecek, istanbulda fırtına, gündem,
Yorumlar
Haber Yazılımı