Haber Detayı
10 Mart 2020 - Salı 11:12 Bu haber 150725 kez okundu
 
Flash Gelişme Başkan Trump Korona'ya mı Yakalandı?
Şok idda üzerine gundeminnabzi.com araştırıyor
DÜNYA Haberi
Flash Gelişme Başkan Trump Korona'ya mı Yakalandı?

Coronavirüs Trump'a da bulaştımı? Konuyla ilgili hemen Beyaz Saray'dan açıklama geldi Son dakika haberler, Başkan Donald Trump covid 19 virüsü mü kaptı Beyazsaray'dan konuyla ilgili açıklama yapan sözcü şunları dile getirdi.

Haberler, Amerika Beyaz Saray Sözcüsü Stephanie Grisham, Başkan Trump'un covid 19 bulaşması ihtimal dahilinde olan bazı yerlerde bulunmasından ötürü "virüs kapmış olabileceği" tartışmasıyla yazılı açıklamada bulundu!

Sözcü Grisham, "Başkan COVID-19 testi yaptırmadı çünkü ne virüs taşıdığı teyitli hastalarla uzun süre teması oldu, ne de kendisinde herhangi bir semptom bulunmaktadır. Başkan Trump'ın sağlığı harika durumdadır ve özel doktoru onun durumunu yakından takip etmektedir." ifadelerine yer vererek, Trump un sâğlık sorunu olmadığını bildirdi.

Amerikan medyası, Başkan Donald Trump ile Yardımcısı olan Mike Pence'in son 10 gün içerisinde gittiği bazı bölgelerde daha sonra covid 19 taşıdığı açıklanan bazı kişilerin çıkmasının ardından bölgelerde bulunan Başkan ve Başkan Yardımcısı için "acaba Trump veya Pence virüs kapmış olabilir mi?" Araştırmasını yapıyordu.

Muhafazakarlar Siyasi Eylem Konferansı ABD'nin Maryland eyaletinde 29 Şubat'ta düzenlenmiş ve Konferansa Trump ile Pence katılmıştı. Etkinlik sahibi Amerikan Muhafazakarlar Birliği, daha sonra yaptığı sözlü açıklamalarda, konferansa katılan bir kişide yeni tip coronavirüs tespit edildiğini, ancak bu kişinin Trump ve Pence ile hiçbir etkileşimde bulunmadığını ifade etmişti.

Bu duruma Benzer bir olayda mart ayı başında Washington da düzenlenen ve Mike Pence ile Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun da katılmış olduğu Amerikan-İsrail Halkla İlişkiler Komitesinin AIPAC yıllık konferansın da, konferansa katılan 2 üst düzey kişide covid 19 tespit edildiği açıklanmıştı.
Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Etiketler: Flash, Gelişme, Başkan, Trump, Korona'ya, mı, Yakalandı?,
Yorumlar
Haber Yazılımı