Verification: e2e9b2b6fc341cbc yandex-verification: e2e9b2b6fc341cbc
Haber Detayı
17 Şubat 2020 - Pazartesi 10:30
 
Gençlere 28 şubata kadar 200 binlira hibe
TUBITAK BAKANI Varank açıklama yaptı. Gençlere yeni girişimcilere 200 tl hibe.
TEKNOLOJİ Haberi
Gençlere 28 şubata kadar 200 binlira hibe

Son dakika gündemin nabzı haberler, Teknoloji Bakanı Varank, TÜBİTAK Bireysel Genç Girişimci Programı 2020 28 Şubat'ın son başvuru tarihi olduğunu belirterek, toplamda 200 bin liraya kadar hibe vereceklerini duyurdu.

TEMELİNDE TEKNOLOJİ VE YENİ FİKİRLER OLMALI

Bakan Mustafa Varank Malatyalı İş Adamları Derneğinde yaptığı konuşmasında, TÜBİTAK Bireysel Genç Girişimci Programıyla, maksatlarının bu niteliklere haiz girişimcileri özendirip, yoğunlukla ihtiyaç duyulan yüksek teknolojili ürünleri geliştirebilen yeni firmaları ekonomiye kazandırmak olduğunu belirtti. Bakan ayrıca bu programın başvurularının 28 Şubat'a kadar devam edeceği müjdesinide verdi. Ayrıca, TUBIDAK'IN programına kabul edilenlerin toplamda 200 bin tl'ye kadar hibe alıp; yeni teknolojik fikirlerini, somut işlere dönüştürebileceğini belirtti.

TÜBİTAK'IN Bireysel Genç Girişimci programı ile ilgili detaylı bilgilerde veren Bakan Varank, Araştırma - Geliştirme ve Tasarım Merkezi belgesi olan işyerlerimiz; birçok vergiden muaf tutuluyor ve istisnalardan yararlanabiliyor. Teknoparklarda bulunan firmalar, vergilerden muaf tutulmanın yanı sıra mentörlük, iş eşleştirmeleri ve ihracat destekleri gibi çeşitli teşviklerden de faydalqnıyorlar. TÜBİTAK ve KOSGEB gibi kurumlar iş kurmak ya da kurduğu işi daha da geliştirmek isteyen girişimcilere yeterli imkanlar sunuyor.

Diğer bir vizyonumuzda hali hazırdaki firmalara sunduğumuz parasal destek. Bunu başarabilmek için de 750 milyon tl'lik kaynağı kullandıracak 2 fon kurduk. Bu fonlardan birincisi; sanayi yatırım teknolojiye yatırım ve yeniliğe yatırım yapacak. İkincisi ise; yaptığınız yatırımlara ortaklık yapıp, sizi kredi borcuna girmekten veya bankalara faiz ödemekten kurtaracak.

Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı