Verification: e2e9b2b6fc341cbc yandex-verification: e2e9b2b6fc341cbc meta name="googlebot" content="indexs, follov" />
Reklam, reklam vermek istiyorum
Haber Detayı
01 Mart 2021 - Pazartesi 10:47
 
Gündem: Koronavirüsün ilacı bulundu mu? Son dakika!
Koronavirüs'ün ilacı...
SAĞLIK Haberi
Gündem: Koronavirüsün ilacı bulundu mu? Son dakika!

Gündem: Koronavirüsün ilacı bulundu mu? Son dakika!

 

Son dakika haberleri. 2 yıl önce ortaya çıkan ve Çin'den tüm dünyaya yayılan koronavirüs etkilerinden kurtulabilmek için bütün dünyada aşılama ile ilgili çalışmalar başladı. Dünya genelinde tanınan ve bütünleyici Tıbbın kurucusu olarak da bilinen Dr Lee Galland'dan kritik bir açıklama geldi ve “Koronanın ilacı Türk çayı” dedi.

Son dakika haberleri internet... "Alerji için çözüm. Nasıl hasta oluruz, nasıl iyileşiriz?" İsimli kitabıyla da tanınan Dr. Leo Galland, içinde bulunduğumuz pandemik sürece karşı alınabilecek önlemler hakında ilginç açıklamalarda bulundu.

Kovid'in, bağışıklık sistemini değil aynı zamanda metobolizmayı da tahrip ettiğini anlatan Dr. Leo Galland, "Zaten bu nedenle şeker hastaları ve aşırı kilolu kişiler büyük risk altında. Dolayısıyla metabolizmanızı iyileştirecek bir beslenme düzeni koruyucu olacaktır. Özellikle de çinko çok önemli. Bununla ilgili kanıtlar var. Gündemin nabzı sitesinden alınmıştır. Meyve, sebze, bitki ve baharatlarda bulunan biyoflavonoidler, vücudunuzun virüse verdiği tepkiyi önemli ölçüde etkiliyor. İlk yapmanız gereken, kabuklu yemiş, tohum, sebze, balık ve deniz ürünleri içeren, tamamen doğal gıdalardan oluşan bir beslenme alışkanlığı edinmek" şeklinde öneride bulundu.

Siyah Çay Virüslerle Savaşıyor

 
Türk kültüründe derin önemi olan siyah çayın bu mücadelede oldukça önemli olduğunu aktaran Dr. Leo Galland, "Yeşil çaydan ziyade siyah çayda bulunan bazı maddeler, virüsün çoğalmasını önler. Ayrıca çayı süt ile içmemek gerekir çünkü süt, ihtiyacımız olan şeylerin emilimini engeller. Çayı, olduğu gibi içmek gerekir. Bunun yanında melatoninin faydalı olduğunu gösteren bazı kanıtlar var. Melatonin takviyesi yapan insanların Kovid-19'a yakalanma ihtimali daha düşük. Muhtemelen bunun nedeni, melatoninin bağışıklığı güçlendirici ve antiinflamatuvar etkisi" dedi.

Anti Viral Etki

 
Kovid-19 ile mücadeleye eklenebilecek bağışıklık güçlendiren bitki ve otların bulunduğuna dikkat çeken Dr. Leo Galland, "Ayrıca kullanabileceğiniz birçok şifalı ot ve baharat bulunuyor. Çörek otu, benim gözdelerim arasında yer alıyor. Bin yıldan uzun süredir Batı Asya'da tüketilen temel sağlıklı besinlerden biri olan çörek otu, antiviral etkilere sahip. Kovid-19 değil belki ama hepatit virüsüne yakalanan insanlar üzerinde yapılan klinik deneylerde çörek otunun antiinflamatuvar ve antiviral etkileri gözler önüne serilmiş. Eğer tek bir sağlıklı besin seçmem gerekseydi, çörek otunu seçerdim. Çörek otunun içindeki en aktif maddeler yağında bulunur. Taze tohumu alıp öğütebilirsiniz. Oldukça yumuşaktır. Çok hoş bir aroması vardır. Antiinflamatuvar etkiye yol açan maddeler, çoğunlukla yağında bulunur" diye ifade etti.

Zerdeçal da Etkili

Doktor Galland, "Güney Asya kökenli bir baharat olan zerdeçal yani kurkumin bir diğeri. Kırmızı üzümde bulunan resveratrolu da eklemek gerekir. Bunların hepsi, önemli antiinflamatuvar, antiviral ve koruyucu etkilere sahip. Aşı ve doğal tedavinin ikisine de ihtiyacımız olacak. Aşıların, virüsün bulaşıcılığını durdurup durdurmadığını bilmiyoruz. Bu durum aşılarla ilgili en büyük sorunlardan birini oluşturuyor. Verileri yayınlanan aşılar, insanların hastalanmamasını, hastaneye düşmemelerini sağlıyor ve hayatlarını kurtarıyor. Buraya kadar harika. Ancak bu aşıların, virüsün bulaşıcılığı konusunda etkili olup olmadığını bilmiyoruz. Bu meselenin, 2021 yılının ilerleyen aylarında çözülmesini umut ediyorum. Doğal ürünler de bu sürecin bir parçası" dedi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 
 
Kaynak: Editör: Serkan Ç
Yorumlar
Haber Yazılımı