Haber Detayı
19 Aralık 2019 - Perşembe 06:31 Bu haber 638 kez okundu
 
Güzellik uğruna kaybettiği alt dudağı artık eskisi gibi olmayacak
- Haberi
Güzellik uğruna kaybettiği alt dudağı artık eskisi gibi olmayacak

 

Çürüyen Dudak İçin Son Gelişmeler

Prof. Dr. Özlenen Özkan, Antalyada aşçılık yapan 3 çocuk annesi Songül Uzunoğlunun estetik operasyon sonrası alt dudağını kaybettiği estetik cerrahi operasyonuna ilişkin ilginç açıklamalar da bulundu. Vahim ve üzücü bir tabloyla karşı karşıya kaldıklarını aktaran Prof. Dr. Özlenen Özkan, Karşılaştığımız şey, dudağa verilen bir çeşit dolgu maddesi ya da bu yağ dolgu maddesi de olabilir.

Tam Olarak İşlem Sırasında Ne Olmuş

Dudağın içinden gecen ana damarını tıkayıp çürümeye ve bozulmaya sebep olmasından kaynaklı, Uzunoğlu hanımın alt dudağındaki damarları nekroza gitmiş. Geri döndürülmesi ise maalesef mümkün değil. Eldeki diğer yüz dokularıyla yeni bir dudak elde etmek için uğraşacağız ama problem olan şu ki, hiçbir zaman eski dudağı gibi olmayacak hissetmeyecek. Çürüyen dudak için etraf dokuları kullanmamızın nedeni de renk olarak eskiye benzemesini sağlamak. Elimizdeki hali hazırdaki sağlıklı dokuların da ne kadar olduğu oldukça önemli. Etraf dokuları kullanıp ona göre bir yol haritası çizeceğiz diye ifade etti.

ASLA ORİJİNAL DOKU ELDE EDİLEMEYECEK

Karşılaşılan sorunlu vakada orijinal dokunun hiçbir zaman elde edilemeyeceğini anlatan Prof. Dr. Özlenen Özkan, şöyle ifade etti: Bu tür vakalarla sürekli karşılaşıyoruz. Sonucu da maalesef çok vahim ve üzücü oluyor. İşlem görmüş sorunlu dudakta sonrasında orijinal dokusunu elde edemiyoruz, yapabildiğimiz sadece benzetmek. Bu manada hastaların bir estetik merkezine başvururken çok düşünmesi gerekiyor. Bu merkez hakikaten kaliteli bir merkez mi, estetik girişim yapma diploması, sertifikası var mı bakmak gerekir. DHA

Kaynak: (DHA) - Doğan Haber Ajansı Editör: Serkan Çendik
Etiketler: Güzellik, uğruna, kaybettiği, alt, dudağı, artık, eskisi, gibi, olmayacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı