Haber Detayı
26 Mayıs 2020 - Salı 16:22 Bu haber 681 kez okundu
 
Haftasonları Sokağa Çıkma Yasağı Devam Edecek Mi?
Bir süredir devam eden sokağa çıkma kısıtlamaları devam edecek mi?
GÜNDEM Haberi
Haftasonları Sokağa Çıkma Yasağı Devam Edecek Mi?

HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI DEVAM EDECEK Mİ?


30-31 Mayıs sokağa çıkma yasağı olacak mı? Türkiye’de Coronavirüsü ile ilgili gelişmeler takip ediliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hafta sonları yapılan sokağa çıkma yasağının bayram sonuna kadar devam edeceğini belirtmişti.


Türkiye'de Koronavirüsünün yayılmasını engellemek için zaman zaman sokağa çıkma kısıtlaması uygulanıyor. En son kararlaştırıldığı şekilde ülke genelinde 4 günlük yasak ilan edildi ve vatandaşlar bayramı evinde geçirdi. Pekiyi, bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı?


Her hafta yapılan kabine toplantısı, bu hafta da 28 Mayıs Perşembe gerçekleştirilecek. Hafta sonu sokağa çıkma yasağı olup olmayacağına ise bayram sonrası alınacak olan Koronavirüsü verilerine göre karar verilecek.
 

 

Sokağa Çıkma Yasağı Hangi Şehirlerde Uygulanacak?

 

Eğer haftasonu sokağa çıkma yasağı uygulanırsa daha önceki gibi Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ve Zonguldak illerinde uygulanacağı tahmin ediliyor.

Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Etiketler: Sokağa çıkma yasağı, haftasonu sokağa çıkma yasağı, sokağa çıkma yasağı devam edecek mi, sokağa çıkma yasağı son dakika, haberler, gündemin nabzı, son dakika, gündem, internet haberleri
Yorumlar
Haber Yazılımı