Haber Detayı
08 Mart 2021 - Pazartesi 17:05
 
Haftasonu Tam Kapanma. Bakkal, manav, park... Heryer Kapanacak!
Vaka sayılarında görülen yükselişle beraber yeni bir karar alındı!
GÜNDEM Haberi
Haftasonu Tam Kapanma. Bakkal, manav, park... Heryer Kapanacak!

Haftasonu Tam Kapanma. Bakkal, manav, park... Heryer Kapanacak!

 

Son dakika haberleri. Haftasonu yasağı ile ilgili son dakika haberleri! Tam kapanma uygulanacak. Vaka sayılarında görülen yükselişle beraber yeni bir karar alındı.

Aksaray'da tam kapanma. Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı haritaya göre, çok yüksek riskli il olan ve kırmızı kategoride bulunan Aksaray'da, sokağa çıkma kısıtlaması'nda bakkal ve manavlar da kapatıldı. Tam kapanmanın uygulanan kentte sadece süt üreticileri, sütlerin günlük toplanması gerektiği için seyreltilmiş şekilde çıkabildi.

Kademeli normalleşmeye geçişle beraber iller vaka durumuna göre yasakları kaldırırken, bir ilde tam kapanma yaşandı.

Kırmızı kategorideki Aksaray'da diğer illerden farklı olarak tam kapanma uygulaması yapıldı. Bakkal ve manavlar kapatıldı. Polis de kentin farklı noktalarında kontrol noktaları oluşturdu. Sağlık Bakanlığı'nın açıklamasında Aksaray'daki vaka sayısı 123,08’den 140,89’a yükseldi.

Kademeli normalleşme'ye geçişle beraber iller vaka durumuna göre yasakları kaldırmaya başladı. Aksaray'da ise vaka sayısındaki artış yüzünden hiçbir şekilde, hiçbir vatandaş sokağa çıkamadı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı kalktı mı?


65 Yaş Üstü Kişilere Adrese Teslim E-Devlet Şifresi Hizmeti!

Çip Taktırmak Zorunlu Hale Getirildi! Resmi Gazete'de yayımlandı!
Kaynak: Editör: S Çndk
Etiketler: Haftasonu sokağa çıkma yasağı, aksaray tam kapanma, aksaray sokağa çıkma yasağı, son dakika haberleri, gündemin nabzı,
Yorumlar
Haber Yazılımı