Bumerang - Yazarkafe
Haber Detayı
07 Şubat 2020 - Cuma 13:26 Bu haber 529 kez okundu
 
Hasta almaya giden ambulansa saldırı
İstanbul Gaziosmanpaşa'da, yabancı plakalı aracın şoförü, beyin kanaması geçiren bir hasta için çağırılan ambulansa yol vermedi.
GÜNDEM Haberi
Hasta almaya giden ambulansa saldırı

AMBULANSA SALDIRI

 

Son dakika, haberler, gündemin nabzı. İstanbul Gaziosmanpaşa'da, yabancı plakalı aracın şoförü, beyin kanaması geçiren bir hasta için çağırılan ambulansa yol vermedi. Yol vermemekle kalmadı yolu kapatıp hakaretler yağdırdığı, aracından çıkıp sağlık ekiplerine saldırmak istedi. Çevredekiler tarafından engel olunan sürücü tekrar aracına binip olay yerinden ayrıldı. O anlar ise ambulans kamerasına yansıdı.

 

112 acil ambulansını Muhammet Baki Özyol kullanıyordı. Sultangazi’de bir hasta için dün saat 12.30 civarında yola çıktı.  Eski Edirne Asfaltına gelen ambulans önünde ilerleyen ve içinde 3 kişinin olduğu W 45096 F yabancı plakalı araca siren çalıp yol vermesini istedi.

 

ARAÇTAN İNİP SALDIRMAYA KALKTI

 

Sürücü sirene aldırış etmediği gibi  yolda vermedi ve siren çalmayı sürdüren ambulansın şoförüne de tepki gösterdi. Sürücü yol ortasında durdurduğu aracından inip hakaret edip sağlık çalışanlarına saldırmak istedi. Yabancı plakalı otomobilin arka koltuğunda oturan arkadaşı ve yoldan geçen bir kişi, araya girip araç sürücüsünü engelledi. Sürücü kendisine engel olan iki kişi tarafından aracına bindirildi. Araçtakiler, daha sonra yollarına devam etti.

 

AMBULANS GEÇ KALINCA HASTA TAKSİ İLE HASTANEYE GİTTİ İDDİASI

 

Ambulans, olay sonrası kendilerine verilen adrese gitti fakat iddiaya göre hasta, ambulans geciktiği için yakınları tarafından taksiyle hastaneye götürüldü.

Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı