Haber Detayı
08 Ocak 2020 - Çarşamba 19:53 Bu haber 300 kez okundu
 
Hatemi; Bundan sonrasını ABD belirleyecek
Amerika Başkanı Trump, İran'ın ABD askeri üslerine yönelik saldırısı sonrasında özel Twitter hesabından bir açıklamada bulundu.
DÜNYA Haberi
Hatemi; Bundan sonrasını ABD belirleyecek

Son dakika, Hatemi, başkent Tahran'da yapılan kabine toplantısı sonrası basın mensuplarının sorularını yanitlayarak gerekli açıklamalarda bulundu, İran'ın Devrim Muhafızları Ordusu'nun Irak'taki Amerika'nın askeri üslerine düzenlediği füze saldırısına ilişkin, 'Gece İran'ın onlarca füze atması, silahlı kuvvetlerin intikam almak için sağlam bir iradeye sahip olduğunu göstermiştir.' diye ifade etti.

BUNDAN SONRASINI ABD'NİN YAKLAŞIMI BELİRLEYECEK

Toplantıda gazetecinin 'Atılan füzeler, ABD'ye verilen son karşılık mı?' Diye sorduğu sorusuna ise Hatemi, 'Bundan sonraki adımlarımız ABD'nin tutumuna bağlı olacaktır.' Diyerek cevapladı

ABD'YE AİT TOPLAM İKİ ÜS VURULDU

İran, düzenlediği füze saldırısı ile ABD'nin Irak'taki iki üssünü vurdu. Bağdat yakınlarındaki Ayn el Esad Hava Üssü ile Kürt Bölgesel Yönetimine ait Erbil'deki Amerikan askeri üssü, Iran'ın füzelerine hedef oldu.

SONRASINDA DEVRİM MUHAFIZLARI'NDAN GELEN AÇIKLAMA

Devrim muhafızları, ABD'nin saldırıya yanıt vermesi durumunda İran tarafından "çok daha sert ve ezici" karşılık verileceği uyarısında bulunuldu.


TRUMP: HER ŞEY YOLUNDA MESAJI


Amerika Başkanı Donald Trump, İran'ın ABD askeri üslerine yönelik saldırısı sonrasında özel Twitter hesabından bir açıklamada bulundu. Saldırı sonrasında Beyaz Saray'da Ulusal Güvenlik Konseyi ile bir toplantı yapan Trump, paylaşımında seçtiği ifadelerle rahat bir tavır ortaya koymaya çalıştı. Saldırı ile ilgili olarak sabah bir açıklama yapacağını ifade eden Trump, "Her şey yolunda. İran'dan fırlatılan füzeler Irak'taki 2 askeri üssü hedef aldı. Zayiat ve hasar tespit çalışmaları yapılıyor. Şu ana kadar her şey yolunda. Dünyadaki en güçlü ve donanımlı orduya sahibiz" ifadelerine yer verdi.

 

ABD hasar tespit çalışması yaptı. TIKLAYIN

 

İran Balistik füze ile saldırdı. TIKLAYIN

Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Etiketler: Hatemi;, Bundan, sonrasını, ABD, belirleyecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı