Bumerang - Yazarkafe
Haber Detayı
18 Nisan 2020 - Cumartesi 17:41 Bu haber 478 kez okundu
 
Hayat Eve Sığar Uygulaması Nedir?
Bakan Koca Açıkladı; Hem takip, hem de kendi durumlarını anlık görebilecekleri bir sisteme geçmiş oluyoruz. Hareketliliği gördüğünde bir mesajla kendisini uyaran, evde izole olmasını hatırlatan ve devamında gerektiğinde emniyet kuvvetlerinin de devreye gireceği bir sistem.
TEKNOLOJİ Haberi
Hayat Eve Sığar Uygulaması Nedir?

HAYAT EVE SIĞAR UYGULAMASI NEDİRHayat Eve Sığar uygulaması nedir? Hastaların takibi ve virüsün yayılmasının önlenmesi amacıyla hayata geçirilen Hayat Eve Sığar uygulaması merak konusu oldu. Pekiyi Hayat Eve Sığar uygulaması ne işe yarıyor?Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Hayat Eve Sığar cep telefonu uygulamasının birkaç gün içinde devreye gireceğini açıklamıştı ve Hayat Eve Sığar uygulaması kullanıma açıldı.Hayat Eve Sığar uygulamasının üst versiyona çıkarıldığını Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamıştı. Hayat Eve Sığar uygulaması ile corona virüsü vakalarının tespit ve takibi sağlanacak.Hayat Eve Sığar Uygulaması KullanılırTelefonla corona virüsü vaka takibine imkan verecek olan Hayat Eve Sığar Uygulaması üç operatör ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) iş birliğiyle hayata geçecek. Fahrettin Koca, tüm hastaların bu uygulamayı indirmek zorunda olduğunu belirtti.Bakan basın toplantısında yeni uygulamayı şu sözlerle açıkladı: ”Vakalarımızı takip etmek için, izole olmalarını görmek üzere bir çalışma yaptık. Bu üç operatör ve BTK'nın (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) işbirliğiyle olan bir tablo. Önümüzdeki 1-2 gün içerisinde devreye girecek. Bir aplikasyon geliştirildi, hastalarımız indirmek zorundalar. Hem takip, hem de kendi durumlarını anlık görebilecekleri bir sisteme geçmiş oluyoruz. Hareketliliği gördüğünde bir mesajla kendisini uyaran, evde izole olmasını hatırlatan ve devamında gerektiğinde emniyet kuvvetlerinin de devreye gireceği bir sistemden bahsediyorum. Önümüzdeki bir iki gün içerisinde İletişim Başkanlığımız da açıklamalar yapmış olacak.”

Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Etiketler: Hayat Eve Sığar, hayat eve sığar uygulaması, son dakika, gündemin nabzı, haberler, haber, Koronavirüs takibi, Koronavirüs tedbirleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı