Haber Detayı
22 Mayıs 2020 - Cuma 10:50
 
Hes Kodu Nasıl Alınır?
Hayat eve sığar projesi kapsamında neler değişti?
GÜNDEM Haberi
Hes Kodu Nasıl Alınır?

HAYAT EVE SIĞAR UYGULAMASI, HES KODU NASIL ALINIR

 

DSÖ Açıkladı; Daha kötüsünü görmedik!

 

Hes kodu nedir? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, HES kodu ile ilgili açıklama yaptı. Mobil uygulama ile alınacak kodla seyahat edilebilecek eğer bir yolcuya hastalık bulaştırırsa, bunun takibi de sağlanabilecek. Kodlar kişiye özel olacak. 

 

 

Hayat Eve Sığar Uygulaması Nasıl Kullanılır? 

 

 

Hayat Eve Sığar Mobil Uygulaması, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşları Koronavirüsü konusunda bilgilendirmek ve yayılmasını engellemek amacıyla oluşturulan bir mobil uygulamadır. Hayat Eve Sığar uygulamasını telefon numaranız ile doğrulama yaparak ve uygulamanın yönlendirmelerini takip ederek oluşturabilirsiniz ve eğer koronavirüs anlamında şikayetleriniz varsa bunlar değerlendirilip nasıl davranmanız gerektiği söylenmektedir. Yönlendirmeler sadece tavsiye niteliğindedir.

 

Bununla birlikte haritada hastane, eczane, metro, evde izolasyon, enfekte kişiler ve riskli bölgelerin yoğunluk bilgilerine ulaşabilirsiniz. 

 

 

Ailem Bölümü 

 

 

Hayat Eve Sığar Uygulamasındaki ailem bölümünden merak ettiğiniz ve takip etmek istediğiniz kişileri ekleyip, bu kişinin de uygulamayı yükleyip, uygulama üzerinden size onay vermesi ile onların konum bilgilerini ve bulundukları yerlere göre risk durumlarını takip edebilirsiniz.

 

 

Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı