Verification: e2e9b2b6fc341cbc yandex-verification: e2e9b2b6fc341cbc meta name="googlebot" content="indexs, follov" />
Reklam, reklam vermek istiyorum
Haber Detayı
14 Kasım 2020 - Cumartesi 10:28
 
Hollanda'dan skandal Türkiye haritası!
Gündemin nabzı, Gün geçmiyorki bir devlet bir yerden Türkiye'ye hırlamasın!!!
DÜNYA Haberi
Hollanda'dan skandal Türkiye haritası!

Hollanda'dan Skandal Türkiye Haritası!

 

Gündemin nabzı, Gün geçmiyorki bir devlet bir yerden Türkiye'ye hırlamasın! Hollanda'da hükümetine ait bir okulun müfredatında yer alan haritada Türkiye parçalanmış olarak gösterildi. Bu küstah hareketi fark eden Türk milletvekili Tunahan Kuzu'nun sert tepkisi üzerine acilen düzeltildi.

Denk Partisinde Milletvekiliği yapan Kuzu, Twitter'dan Hollanda Rotterdam'da ki STC meslek okulunun müfredatında yer verilen Türkiye'nin iç anadoludan sonrasının, bir kısmı sözde Kürdistan diğer kısmı ise Ermenistan olacak şekilde haritalandırıldığı bir sayfa paylaşıldı.

 

Tunahan Kuzu'nun Haritayla İlgili Paylaşımı

Milletvekili Tunahan Kuzu, konula ilgili paylaşım yaparak tepkisini hem Türkçe hemde Hollandaca yaptı, "Rüyanızda görürsünüz! Türk ve Türkiye düşmanlığı Hollanda okullarında bakın nasıl bir boyut aldı." Dedi.


Denk Partisi Milletvekili Tunahan Kuzu'nun verdiği tepki üzerine yazılı açıklama yapan STC Meslek okulu yapılan bu hatanın düzeltilmesi için adımlar atılarak, söz konusu müfredatın kaldırılıp Türk Devletini parçalanmış gösteren haritanın yerine doğrusunun getirileceğini belirtti.

Ayrıca okulun yaptığı açıklamada, müfredatı hazırlayan -şahısların- haritayı yeterince doğru değerlendiremedikleri belirtilerek, içinde bulunulan bu durumun can sıkıcı olduğunun farkında olunduğunu fakat bilerek yapılmadığını savundular.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Macron Turkiye takıntısı
Macron'un Türkiye İle Alıp Veremediği Nedir?


Lübnan'ın İç İşlerine Karışmak Zorundayız


Joe Biden Türkiye Hakkında Ne Dedi?


Erdoğan Sordu; Türkiye Bu Mücadeleyi Vermezse Ne Olur?
 

Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı