Verification: e2e9b2b6fc341cbc yandex-verification: e2e9b2b6fc341cbc
Haber Detayı
22 Kasım 2020 - Pazar 10:20
 
Hollandalı Gazeteci AB Savunma Bakanlarının Toplantısına Güvenlik Koduna Erişerek Girdi
Bir anda etraftan kahkaha sesleri duyulmaya başladı.
DÜNYA Haberi
Hollandalı Gazeteci AB Savunma Bakanlarının Toplantısına Güvenlik Koduna Erişerek Girdi

Hollandalı Gazeteci AB Savunma Bakanlarının Toplantısına Güvenlik Koduna Erişerek Girdi

 

Hollandalı Gazeteci AB Savunma Bakanlarının Toplantısına Güvenlik Koduna Erişerek Girdioplantıdaki bakanın Twitter fotoğrafından güvenlik kodunu görüp, Avrupa Birliği (AB) Savunma Bakanları'nın Zoom üzerinden yaptıkları gizli toplantıya katıldı.

Hollandalı Gazeteci Daniel Verlaan, bakanın Twitter fotoğrafından güvenlik koduna erişerek Avrupa Birliği (AB) Savunma Bakanları'nın Zoom üzerinden yaptıkları gizli toplantıya katılınca bir anda etraftan gülüşme sesleri duyulmaya başladı.

Hollanda’da yayın yapan RTL Nieuws adlı kanalda çalışan Daniel Verlaan adlı gazeteci 27 Avrupa Birliği Savunma Bakanı'nın toplantısına yaptığı davetsiz misafirliği sosyal medya hesabından paylaştı.
 

Ekran Yansımasındaki Kod İle Giriş Yaptı

Hollandalı gazeteci, Hollanda Savunma Bakanı Ank Bijleveld, Twitter'da toplantıya dair resim paylaşınca, bakanın bilgisayar ekranındaki yansımadan toplantıya girmesini sağlayacak 6 haneli güvenlik koduna erişip toplantıya katıldı.

Toplantıda yer alan AB yüksek Temsilcisi Josep Borrel, Daniel Verlaan’ı ekranda görünce Sen kimsin? diye sordu. Toplantıda yer alan bakanlara "Toplantımıza dışarıdan müdahale var" uyarısı yapıldı ve konuşmalar durdu.

Daniel Verlaan ise "Merhaba, toplantınızı böldüğüm için özür dilerim, hemen aranızdan ayrılacağım" dedi, Borrell gazeteciye "Nasılsın? Şu anda gizli bir toplantıda olduğunun farkında mısın?" dedi.

Borrell ve Daniel Verlaan arasında bu konuşmalar geçerken arka planda bakanların kahkahaları duyuldu.

Daha sonra gazeteci Verlaan, Borrell'e teşekkür edip toplantıdan ayrılmasının ardından bu eğlenceli dakikaları Twitter hesabından takipçileriyle paylaştı. Toplantı ise güvenlik gerekçesiyle iptal edildi. Hollanda Başbakanı Mark Rutte, olaydan sonra "Bu olay bize Twitter paylaşımlarımız konusunda ne kadar dikkatli olmamız gerektiğini anımsatmalı" dedi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı