Verification: e2e9b2b6fc341cbc yandex-verification: e2e9b2b6fc341cbc meta name="googlebot" content="indexs, follov" />
Haber Detayı
08 Şubat 2020 - Cumartesi 15:18
 
İBB: İstanbul'da ulaşıma yüzde 35 zam.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'da ulaşıma yapılan yüzde 35'lik zamla ilgili açıklamalar yaptı.
GÜNDEM Haberi
İBB: İstanbul'da ulaşıma yüzde 35 zam.

İBB: İstanbul'da toplu taşımaya yüzde 35 zam! Son dakika, haberler, gündemin nabzı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'da ulaşıma yapılan yüzde 35'lik zamla ilgili açıklamalar yaptı. İmamoğlu,"İnanın maliyetlerin çok altında bir zam yaptık diyebilirim" şeklinde konuştu.

 

İMAMOĞLU CNR KİTAP FUARINA KATILDI

 

7. Uluslararası CNR Kitap Fuarı’nın açılışı, Bakırköy’deki CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi’nde yapıldı. Açılış programına İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldı.

 

GAZETECİLERİN SORULARINI YANITLADI

 

Gazeteciler İmamoğlu'na ulaşım zammıyla ilgili soru sordular. İmamoğlu fuar çıkışında soruları yanıtladı. Vatandaşların zam tepkisi konusunda sonuna kadar haklı olduğunu söyleyen İmamoğlu, şunları ekledi konuşmasına;

 

  • Vatandaşların zamma tepki göstermesi kadar doğal bir şey yok. Bu hakkı çünkü, bugün Türkiye'de yaşamanın, yaşam koşullarının, ekonomik zorlukların farkındayız.

 

  • Bunu biliyoruz. 3 yıldır; 2017'nin Mayıs ayından beri zam yapmayan bir İstanbul ulaşımı var. Otobüslerimiz 3 yıldır zam yapmıyor. Ama Türkiye'deki bu zam fırtınasına bizim dayanma şansımız yok.

 

  • Yani yakıt zammını, o tarihten bu tarihe vatandaşlarımız biliyor. Bütün maliyetlerle ilgili bizim yaptığımız zammın en az 2 katı bir artışla mücadele ediyoruz. Bizim şu an yaptığımız; hizmetimizi sürdürebilme çabası.

 

  • Ama vatandaşımızın yanında olma konusundaki çabamızdan ötürü de inanın maliyetlerin çok çok altında kalan bir zam yaptık diyebilirim. Yoksa, bugünkü ekonomik koşullarda vatandaşımız haklı.

 

  • Trajikomik ifadelerde bulunan bazı siyasilere de gülümsüyorum. Çünkü niye gülümsüyorum? Sanki Ekrem İmamoğlu'nun zam yaptığı bir husus üzerinden, daha önceki zamları ıskalamaları ve bunun üzerinden siyaset yapmalarına üzülüyorum. Biraz da gülümsüyorum açıkçası. Ama halkımız, her yapılan zamma tepki göstermekte haklı.
Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı