Verification: e2e9b2b6fc341cbc yandex-verification: e2e9b2b6fc341cbc meta name="googlebot" content="indexs, follov" />
Reklam, reklam vermek istiyorum
Haber Detayı
19 Temmuz 2020 - Pazar 17:49
 
İleri Seviye Karın Kası Hareketleri
Karın bölgenizi daha hızlı geliştirmenin yollarını mı arıyorsunuz?
EVDE SPOR Haberi
İleri Seviye Karın Kası Hareketleri

İleri Seviye Karın Kası Antrenmanı ; Birinci seviye


Önemli Not; Burada önemli olan siz yağ yakımı mı istiyorsunuz, karın kası geliştirmek mi istiyorsunuz. Maksat yağ yakmaksa sixpack antrenmanınızı ağırlık çalışmanızın sonuna bırakın. Hayır karın kaslarımı geliştiricem diyorsanız, o zaman ilk yapmanız gereken karın kasları için antrenmana başlamak.
 


İleri Seviye Karın Kası Hareketleri


Twister ; Bu hareket Vucut Gelistirme Fedarsyonu tarafından zararlı bulunduğu için hareketler listesinden kaldırılmıştır. Yerine;

Önemli Not; Set aralarında 1 dakika Hareket aralarında 2 dakikadan fazla beklemiyoruz.

*Yanlara Esneme ; 4x100 set aralarında 1 dakika kadar bekleyip devam etmeliyiz.

Hareketi hem ısınmak için hemde bel bölgesinde yan karın kaslarımızın belirginleşmesi için kullanabiliriz. (Bu hareketi yaparken tek ele 5 kg dambıl alarak yapıyoruz)

*Yarım mekik; 4x50 set aralarında 1 dakika kadar bekleyip devam etmeliyiz.
Yarım mekik
Migde boşluğunuzdan aşağıya doğru üstten iki parça miğde kasını çalıştıran oldukça etkili bir harekettir. (Üst karın kaslarını çalıştırır)

 


*Bsycle Crunch ; 4x20 set aralarında 1 dakika kadar bekleyip devam etmeliyiz. (Sayarken iki bacağın hareketini sayabiliriz) Hareket okadar etkilidirki obliklere kadar alt üst ve yan karın kaslarınızı hedef almaktadır.
Sıkıştırma

 

*Duble crunch; 4×30 set aralarında 1 dakika kadar bekleyip devam etmeliyiz. Zorlayıcı bir sıkıştırma hareketidir. Ayaklarınızı yukarı düz bir pozisyona sabitlediğinizde alt karın kaslarınız hep aktif kalirken mekik hareketini yaptığınızda ise üst miğde kaslarınız çalısarak ikili bir sıkıştırma sağlamış olursunuz.
Sıkıştırma hareketi

 

*Makas hareketi; 4x70 set aralarında 1 dakika kadar bekleyip devam etmeliyiz.( Bu harekette tek bir bacağımızı sayiyoruz) Alt karına hitap eden yapması kolay fakat etkili bir alt karın hareketidir. Alt karın bölgesini düzeltmek için birebir bir yöntemdir.
Makas hareketi

 

Bu hareketleri evde olduğu kadar spor salonlarındada yapabilirsiniz. İster ağırlık çalışmalarınızdan 10 dakika kadar sonra başlayın, istersenizde ağırlık antrenmanından hemen önce. Full kardiyo yapan bir sporcu iseniz bir sonraki yazımızı bekleyin full kardiyo antrenmanı için bir program sizi bekliyor. Sağlıklı ve mutlu bir yaşam için sporla kalın.
 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı