Haber Detayı
01 Ağustos 2020 - Cumartesi 21:53
 
İnternet Korsanları Ünlülerin Twitter Hesaplarını Ele Geçirdi
İçlerinde ABD'li politikacılar ve bazı ünlülerde var
DÜNYA Haberi
İnternet Korsanları Ünlülerin Twitter Hesaplarını Ele Geçirdi

İnternet Korsanları Ünlülerin Twitter Hesaplarını Ele Geçirdi


İçlerinde ABD'li politikacılar ve bazı ünlülerinde olduğu Twitter hesaplarını ele geçiren ve sahte paylaşımlarla 100 bin dolarlık Bitcoin gelir elde eden bir İngiliz ile 2 Amerikalı internet korsanı yakalandı.

Korsanlardan biri 18 yaşın altında olan Floridalı Graham Ivan Clark'ın 30 ayrı suçtan arandığı ve 18 yaşından küçük olmasına rağmen mali dolandırıcılığa girdiği için, eyalet yasaları gereği yargılaması bir yetişkin gibi yapılacak.
Diger bilgisayar korsanları ise 22 yaşındaki Nima Fazeli ile 19 yaşındaki İngiliz vatandaşı Mason Sheppard tutuklanıp, bilgisayar korsanlığı ile kişisel bilgileri satmaktan suçlandılar.

Yakalanan internet korsanlarının Kim Kardashian gibi ünlülerin Twitter hesaplarını ele geçirip, sahte paylaşımlarda bulundukları tespit edildi.

Twitter yetkilileri, hesap çalmanın tam olarak nasıl gerçekleştirildiği konusunda emin olmadıklarını belirtirken korsanların, telefon üzerinden kendilerini kurum içi sistem görevlisi olarak tanıtıp, teknik ekibe güvenlik duvarını açtırmış olabileceklerini düşünüyor.
 
Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı