Reklam, reklam vermek istiyorum
Haber Detayı
14 Şubat 2021 - Pazar 17:06
 
İnternetten Alışveriş Yapanlar Dikkat!
Kargoyu Kontrol Edip Alabilecekdiniz
TEKNOLOJİ Haberi
İnternetten Alışveriş Yapanlar Dikkat!

İnternetten Alışveriş Yapanlar Dikkat!

 

İnternet bankacılığı dolandırıcılığı para iadesi. Binlerce kişi internetten alışveriş yapıp farklı ürün gelmesiyle mağdur oluyor fakat bu durumda ücretinizi kargo şirketinden de alabilirsiniz.

İnternet dolandırıcılığı. İnternetten alışverişte ürün farklı veya kırık çıkarsa tüketici satış yapılan firmada muhatabını bulamazsa, ücreti kargo şirketinden tahsil edebilir.

Eskiden kargonuz ürünü teslim ettiğinde; ürün kırık, eksik veya hatalı çıktığında kargo bu durumla ilgilienmiyordu. Şimdi ise yasa gereği kargo şirketlerine ürünleri sağlam alıp, sağlam teslim etme zorunluluğu getirildi. Tüketiciye ürünü teslim etmeden açıp, gösterme zorunluluğu da var.
 

Kargoyu Kontrol Edip Alın

 
İnternet üzerinden alışverişte sahte sitelerin varlığınıda gözönünde bulundurmak lazım. İnternetten alışveriş yapan tüketiciler, ürünlerini kargo görevlisine açtırıp, kontrol etmeliler. Kargo firması, bundan imtina ediyorsa ve bizim de bu ürüne ihtiyacımız varsa ’teslim aldım’ bölümüne, ’ürün kontrol edilmeden alınmıştır’ diye yazıp, imzalayabilirler. Böylece, ürünü kontrol etmeden teslim aldığını ispatlayabilir.İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İnternet Korsanları Ünlülerin Twitter Hesaplarını Ele Geçirdi

EV KADINLARI İNTERNET BAĞIMLISI MI?

Noterde Satış Dolandırıcılığına Son
Kaynak: Editör: S Çndk
Etiketler: internet dolandırıcılığı, internet dolandırıcılığı şikayet, internet bankacılığı dolandırıcılığı para iadesi, internet dolandırıcılığı para geri alma, son dakika haberler,
Yorumlar
Haber Yazılımı