Verification: e2e9b2b6fc341cbc yandex-verification: e2e9b2b6fc341cbc meta name="googlebot" content="indexs, follov" />
Reklam, reklam vermek istiyorum
Haber Detayı
17 Kasım 2020 - Salı 09:55
 
iPhone İçin Böbreğini Sattı
Böbreğini satınca ömür boyu...
DÜNYA Haberi
iPhone İçin Böbreğini Sattı

iPhone İçin Böbreğini Sattı

 

Gündemin nabzı, son dakika haberleri, iPhone İçin Böbreğini Sattı. iPhone alabilmek için böbreğini satan genç, diğer böbreği de enfeksiyon kapınca böbrek yetmezliği sebebiyle ömür boyu yatağa mahkum kaldı.
 

Xiao Wang

Son dakika haberleri, Wand, Hunan eyaletinde sağ böbreğini aldırmak için yasa dışı bir ameliyat geçirdiğini, ameliyatı yerel bir hastanede çalışan iki doktorun yaptığını söyledi.

İkinci bir böbreğe ihtiyacının olmadığını birisinin yeterli olacağını düşünen Wang, ameliyat sonrası aldığı parayla bir iPad2 ve bir de iPhone 4 aldı.

Wang yeni cihazlarıyla eve döndüğünde annesi oğlunun hareketlerinden şüphelenip, Wang’ı sorularla sıkıştırınca Wang, itiraf etmek zorunda kalır.

Annesi “Oğlum eve bir tablet ve telefonla dönünce ona paranın nereden geldiğini sordum. En sonunda dayanamadı, her şeyi anlattı ve böbreğini sattığını söyledi. Bunu söylediği an dünyamız başımıza yıkıldı.” diye konuştu.

Organ ticareti ortaya çıktıktan sonra yapılan operasyonda ilgisi olduğu anlaşılan dokuz kişi tutuklandı. Tutuklananlardan beşi kasıtlı yaralama ve organ ticaretiyle suçlanıyor.

Suçlananlar arasında cerrah, ameliyathaneyi kiralayan kişi, komisyoncu, ve çevrim içi sohbet aracılığı ile organ arayan kişiler bulunuyor.

Ameliyatın steril olmayan koşullarda gerçekleşmesi ve ameliyat sonrası yetersiz bakım sebebiyle enfeksiyon gelişen ve şimdi 20’li yaşlarının ortasında olan Wang’de Böbrek yetmezliği ortaya çıktı.  Wang sonunda yatalak duruma geldi.

Wang artık her gün diyalize girmek zorunda. Yasa dışı organ ticaretine karışanların ise Wang’in ailesine 300 bin dolar tazminat ödemesine karar verildi.
 
 
 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR 
 
 
Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı