Verification: e2e9b2b6fc341cbc yandex-verification: e2e9b2b6fc341cbc meta name="googlebot" content="indexs, follov" />
Haber Detayı
12 Kasım 2020 - Perşembe 12:13
 
İstanbul’da bulunan esrarengiz ev. Seni öpebilir miyim? Sorusu!
Bir binanın sığınağında Hayır Derneği adı altında kiralanan ve bu maksatla faaliyet gösterildiği düşünülen depo...
GÜNDEM Haberi
İstanbul’da bulunan esrarengiz ev. Seni öpebilir miyim? Sorusu!

İstanbul’da bulunan esrarengiz ev. Seni öpebilir miyim? Sorusu!

 

Gündemin nabzı, Yer İstanbul Esenyurt. Binanın sığınağında Hayır Derneği adı altında kiralanan ve bu maksatla faaliyet gösterildiği düşünülen depo gibi bir yerde ruhsatsız işletilen bir çeşit hastane olduğu belirlendi. İşletenlerin yabancı uyruklu olduğu ortaya çıkarken konunun ortaya çıkmasını sağlayan ise, Türk vatandaşı bir kadına yapılan taciz oldu. Ortaya çıkarılan hastanede, estetik, çocuk hastalıkları, diş hastalıkları Kliniği eczane gibi çok önemli bölümler bulunuyor.

Olayın gerçekleştiği yer Yeşilkent Mahallesi'nde bulunan 3 katlı apartmanın bir dairesi. Hayır Derneği olarak kiralandığı iddia edilen apartman dairesinde doktorluk yapan Mısır asıllı Türk vatandaşına gelen H.A. hanım böbrek ağrısı çektiğini belirterek muayenehaneye kontrol icin gelmiş.

SENİ ÖPEBİLİR MİYİM?

Yapılan iddiaya göre o sırada Iraklı Doktor İçerdeki asistan'ını çıkararak H.A. hanımdan soyunmasını istedi ve arkasından sarılarak, seni öpebilir miyim diye sorduğu iddia edilmiştir. Doktoru iterek muayenehaneden kaçan H.A. hanım, çalışanlara bağırarak tepkisini gösterip arkasından 155'i arayarak, taciz ettiğini iddia ettiği doktordan şikayetçi oldu.

 

SIĞINAK RESMEN KORSAN HASTANE OLMUŞ

Şikayet üzerine harekete geçen Esenyurt Asayiş Büro Amirliği ekipleri, bölgeye ulaştığında kaçak çalışanların olay yerini kaçarak terk ettiklerini tespit etmişlerdir. İceride yapılan incelemelerde, diş hastalıkları kliniği, Çocuk Hastalıkları, hacamat, eczane, estetik, kadın doğum, laboratuvar gibi birçok bölümün olduğu tespit edilmiştir.

KAMERADA POLİSLERİ GÖRÜNCE GİZLİ KAPIDAN KAÇMIŞLAR

Izleme amaçlı bulundurdukları kameradan polisleri görünce gizli kapılarından arka bahçeye çıkarak kaçtıkları tespit edilen kaçak hastane çalışanlarının yapılan hastane incelemesinde, adresleri tespit edilerek şahıslardan şüpheli üçü gözaltına alındı. Şikayet edilen doktor ise hala aranıyor.
 
İKİ KAÇAK YER DAHA TESPİT EDİLDİ
Soruşturmanın derinleştirilmesi üzerine, Asayiş Büro ekipleri 2 Kaçak yer daha tespit ederek baskınlar düzenledi. Toplamda böylece ikisi Suriyeli üçü Iraklı olmak üzere 5 kişi şüpheli olarak gözaltına alındı. Aralarında tacizden şikayetçi olunan Iraklı Doktor ise bulunamadı.

 
 
 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR 
 
Vali Yerlikaya duyurdu! İstanbul'da pazarlarda yeni dönem
 
Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı