Verification: e2e9b2b6fc341cbc yandex-verification: e2e9b2b6fc341cbc meta name="googlebot" content="indexs, follov" />
Reklam, reklam vermek istiyorum
Haber Detayı
17 Kasım 2020 - Salı 18:57
 
İstanbul'da Yeni Koronavirüs Yasakları!
İstanbul'da Coronavirüs'e karşı yeni yasak kararları alındı
GÜNDEM Haberi
İstanbul'da Yeni Koronavirüs Yasakları!

İstanbul'da Yeni Koronavirüs Yasakları! 

 
Gündemin nabzı. Son dakika haberleri, İBB, hepsinin kapatıldığını açıkladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi  yeni koronavirüs yasakları'nı açıkladı. İBB'den yapılan duyuruda; 
 

İsmek, Spor aş., Kültür Merkezleri... 

 
Son dakika haberleri, İSMEK, belediyeye ait spor salonları, kültür merkezleri ve tiyatro salonlarının 19 Kasım Perşembe günü itibariyle kapatılacağı duyuruldu. 
 
İstanbul'da Coronavirüs'e karşı yeni yasak kararları alınırken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Covid 19 salgınının en yoğun yaşandığı İstanbul’da, yaygınlığın artmasını engellemek için 19 Kasım Perşembe gününden itibaren bazı tedbirler uygulayacak. 
 
İBB Bilimsel Danışma Kurulu’nun önerileri doğrultusunda, yüz yüze eğitime başlaması düşünülen İSMEK kurslarının açılışını erteledi. Buna göre İBB’ye ait kültür merkezleri kapalı kalacak ve tüm müzelerin yanı sıra SPOR ’nin işlettiği İBB spor tesisleri de kapatılacak. Kapalı salonda izleyicisi olan sahne sanatları da online olarak icra edilecek. 
 
Yapılan açıklamada, “Covid 19 salgını, küresel çapta ikinci dalga halinde hızla yayılmaya devam etmektedir. Maalesef salgın ülkemizde de hızlı bir yayılma eğilimine girmiş hatta bilim insanlarının ifadesine göre, Nisan-Mart dönemindeki etkisinin de üzerine çıkmıştır. Sayın Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın açıklamalarına göre, ülkemizde salgının en yoğun yaşandığı kent İstanbul’dur. Buna göre vaka ve ölüm sayılarının yaklaşık yarısı İstanbul’da gerçekleşmektedir. Benzer bir veri İBB ve iştirakleri çalışanları açısından da geçerlidir. İlk resmi vakanın henüz ülkemize giriş yapmadığı Şubat ayından, bugün gelinen noktaya kadar çalışanlarımızı ve vatandaşları korumak üzere aldığımız tüm tedbirlere rağmen İBB ve iştirak çalışanlarından yaklaşık 2000 personelimizin Covid-19 testleri pozitiftir. Bunun yanı sıra 1322 personelimiz de karantina altındadır." denildi.
 
 
 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
 
 
Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı