Haber Detayı
17 Temmuz 2020 - Cuma 18:41
 
İstihdam paketi son dakika
İstihdam paketinde neler var
SİYASET Haberi
İstihdam paketi son dakika

İSTİHDAM PAKETİ SON DAKİKA

 


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı istihdam paketi hazırladı. Bu konuda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan devreye girip, kıdem tazminatı gibi tartışmalı konuların olduğu mevzuları: “Bu konuları taraflara sorarak uzlaşma arayıp daha sonra getirin” diye konuştu.

İçinde kıdem tazminatı düzenlemesininde bulunduğu istihdam paketiyle ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan devreye girip, Ak Parti Merkez Yürütme Kurulu Toplantısı’nda (MYK) Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk istihdam paketiyle ilgili bilgi verdikten sonra düzenlemenin biran önce yasalaştırılması konusunda yardım istedi.

Bu konuda tam bir görüş birliği olmadığı için düzenlemenin bu bölümlerinin yeni yasama dönemine kalması planlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, istihdam paketiyle ilgili tarafların görüşünün alınması ve bir kez daha uzlaşma aranması konusunda öneride bulundu.

Paketin, acil olan ve uzlaşma sorunu bulunmayan kısımları, TBMM’ye sevk edilip, diğer başlıkların ekimden sonra gündeme getirilmesi düşünüldü.

Ayrıca bazı işkollarında yetkileri düşme tehlikesinde olan sendikalar için verilen ek sürenin bu sefer verilmemesi de kararlaştırıldı.
 İstihdam Paketinde Neler Var


Yeni yasama dönemine kalan pakette, kıdem tazminatı fonu düzenlemesi, part-time çalışma, part-time çalışmanın bazı sektörlerde uygulanması ve part-time çalışanlara sigorta yapılmasını sağlayacak düzenlemelerin de pakette olacağı belirtiliyor.
 
Kaynak: Editör: S Çndk
Etiketler: Yeni istihdam paketi, yeni istihdam paketi 2020, istihdam paketi son dakika, son dakika internet haberleri, gündemin nabzı
Yorumlar
Haber Yazılımı