Verification: e2e9b2b6fc341cbc yandex-verification: e2e9b2b6fc341cbc
Haber Detayı
25 Kasım 2020 - Çarşamba 15:47
 
Kenan Işık'tan Müjdeli Haber
Kenan Işık'tan Müjdeli Haber! Son durumu ne?
FİLM & DİZİ Haberi
Kenan Işık'tan Müjdeli Haber

Kenan Işık'tan Müjdeli Haber: Sandalyeye oturup, vücudunu kendisi kontrol edebiliyor.

Gündemin nabzı son dakika haberleri, Kenan Işık'tan Müjdeli Haber: Sandalyeye oturup, vücudunu kendisi kontrol edebiliyor. Yaklaşık 7 yıl önce geçirdiği bir rahatsızlıktan dolayı senelerdir bilinci kapalı şekilde yoğun bakımda yaşam mücadelesi veren ünlü sanatçı Kenan Işık'ın sağlık durumunda dönüm noktası sayılabilecek kritik bir gelişmenin gerçekleştiği öğrenildi. Eşi Beril Işık'tan alınan bilgiye göre, sanatçı  Kenan Işık sandalyede oturabiliyor, vücudunu kontrol edip gözleriyle iletişim sağlayabiliyor.

Haberi Eşinden Aldı

Son dakika haberleri, 2014 senesinden bu yana yoğun bakımda, tedavi olan ve bilinci de kapalı olan Kenan Işık'ın tedavisinde sona gelindiği ve başarı elde edildiği aktarılırken, yoğun bakım safhanın artık çok ilerisinde bulunduklarını belirten eşi Beril Işık güzel haberi duyurdu. Kenan Işık artık kendisi iletişim kurabiliyor ve belirli bir süre yardıma ihtiyaç duymadan sandalyede oturabiliyor.

Verilen haberde şunlar aktarıldı:

"Uzun süredir koma halinde tedavi gören usta oyuncu ve sunucu Kenan Işık'tan müjdeli haber var. Benim de Ergun Uyar'ın sosyal medya paylaşımıyla haberim oldu. Müjdeyi, Işık'ın vefalı eşi Beril Hanım vermiş.

"GÖZLERİYLE KONUŞUYOR"

"Demiş ki: Kenan Bey söylenenleri duyuyor. Gözleri ile konuşuyor fakat tepki veremiyor henüz. Yoğun bir biçimde fizyoterapi ve ergoterapi tedavisi görüyor. Bakışlarıyla etrafındakileri takip edebiliyor. Artık gözleriyle iletişim kurabiliyor. Tekerlekli sandalyesinde bazen tüm gün oturuyor. Vücudunu artık bütünüyle kendisi tutabiliyor, dik durabiliyor. Daha önce bunların hiçbirini yapamıyordu."
 
2014 Yılında Kenan Işık'a Ne Olmuştu?
Spor sever Kenan bey, spor yapıp oradan saunaya girmiş ve saunada fenalaşıp yere düşmüş, kafasınıda sert bir zemine çarparak beyin kanaması geçirmişti. Beyin kanaması geçiren Işık 4 saat süren bir ameliyat geçirmiş ve yıllarca yoğun bakımda tedavi görmüştü. Hayati tehlikesi bulunan Kenan Işık artık aramızda.
Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı