Verification: e2e9b2b6fc341cbc yandex-verification: e2e9b2b6fc341cbc meta name="googlebot" content="indexs, follov" />
Reklam, reklam vermek istiyorum
Haber Detayı
20 Mayıs 2020 - Çarşamba 20:17
 
Kivi Kuşlarının Bilinmeyen Yönleri
Kivi kuşları ne yer? uçar mı? nerede yaşar?
EĞİTİM Haberi
Kivi Kuşlarının Bilinmeyen Yönleri

KANATSIZ KUŞ KİVİ

 

Kivi, kivi kuşu, kivi kuşu yumurtası, kivi kuşu nerede yaşar, kivi kuşu ne yer, kivi kuşu resmi, yeni zelanda,

 

Kivi kuşu uçabilir mi? Uçamayan kuşlardan en sevimlisi, çok hızlı koşabilen ve koku duyusu gelişmiş kanatsız Kivi... Yeni Zelanda’ya özgü bir hayvan olan Kivi pek tanınmıyor.
 

Kivi'yi diğer kuşlardan ayıran en büyük özellik uçamamalarıdır. Bir kuş türü olmasına rağmen kanatları yoktur. Ortalama bir tavuk büyüklüğünde olurlar. Ağırlıkları ise 1.5 ile 4.5 kg arasındadır. Kivi'lerin dişi olanları daha iri yapılı olup, erkekleri kuluçkaya yatar.
 

Kivi kuşu ne yer? Gagaları ince ve uzundur. Kivi kuşları toprakları karıştırarak solucanları, böcekleri, meyveleri ve yaprakları yiyerek beslenir. Vücudundaki tüyler kıl şeklinde olup, serttir. 
 


Görme yetenekleri pek gelişmemiştir. Uzağı göremezler. Bundan dolayı gündüzleri pek ortaya çıkmazlar. Geceleri ortaya çıkma sebepleri görme yeteneklerinin az olmasıdır. Bunun dışında Kivi'ler çok hızlı koşarlar.

 

 

Kivi Kuşları Sevilmekten Hoşlanmazlar

 

 

Kivi kuşu nerede yaşar.

Yeni Zelanda’nın simgelerinden biri olan Kivi'ler görüntüsü ve hızlı koşma şekliyle çok sevimli görünürler. Çoğu kuş türü sevilmekten hoşlansada, Kivi'ler sevilmekten hiç hoşlanmazlar. Ayrıca Kivi kuşlarının kuyruğu da yoktur. Tüyleri de köpek tüyüne benzer yani serttir. 

 

Kivi kuşu yumurtası

kendi boyuna göre oldukça büyüktür. Hatta bu yumurta bu kuştan nasıl çıktı diye şaşırmaktan kendinizi alamazsınız. Ayrıca Kivi kuşlarının nesli tükenme tehlikesi ile de karşı karşıyadır.

 

Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı