Haber Detayı
19 Ekim 2020 - Pazartesi 07:48
 
KKTC Yeni Cumhurbaşkanı Ersin TATAR
Cumhurbaşkanı Tayyip ERDOĞAN, yeni KKTC Cumhurbaşkanı Ersin TATAR tebrik ederek işbirliğimiz kararlılık ile devam edecek dedi.
SİYASET Haberi
KKTC Yeni Cumhurbaşkanı Ersin TATAR

KKTC Yeni Cumhurbaşkanı Ersin TATAR

 

Gündemin nabzı, İletişim Başkanlığı açıklamasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ersin TATAR'ın Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki göstermiş olduğu başarısı nedeniyle tebriklerini ileterek, "Cumhurbaşkanlığı görevine seçilmenizin şahsınız, KKTC halkı ve Kıbrıs davamız için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum" dedi.


Gündemin nabzı, Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı TATAR sözlerine: "Herkesin cumhurbaşkanı olacağım"

 

Tüm dünyaya demokratik olgunluğunu ispatladı

Kıbrıs Türk'lerinin tekrar bütün dünyaya ne kadar demokratik olgunluğa ulaştğını ispatladığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, TATAR'ın geleceğe dair halkına sunduğu vizyon ve gösterdiği güçlü liderlik ruhu ile zor bir dönemde zuhur eden seçim parkurundan galip çıktığını buna muvaffak olduğunu belirtti .
 

KKTC’nin yeni cumhurbaşkanı Ersin Tatar

'Uyumlu iş birliği aynı kararlılıkla sürecektir'

"Ersin Tatar'ın Cumhurbaşkanlığında KKTC’nin hak ve adalet mücadelesine özgüvenle ve başarıyla devam edeceğine inancım tam " dedi. Ayrıca Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Ersin Tatar'ın yapacağı Başbakanlık döneminde önce Doğu Akdeniz’deki sürdürülen hidrokarbon faaliyetleri ve Kıbrıs Türk Halkını kalkınması olmakla beraber bütün alanlarda sergilemiş oldukları uyumlu iş birliğini aynı kararlılıkla tavizssiz sürdüreceklerine inancının tam olduğunu dile getirdi. Başkan Tayyip Erdoğan, Türkiye ve KKTC'nin ileri dönemlerde de Kıbrıs sorununun çözümüne yönelik çaba ve gayretlerine devam edileceğini ifade etti.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MİT BEA Ajanı'nı Yakaladı!
Kaynak: Editör: Serkan Ç
Etiketler: Gündemin nabzı, Cumhurbaşkanı, Ersin TATAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı