Verification: e2e9b2b6fc341cbc yandex-verification: e2e9b2b6fc341cbc meta name="googlebot" content="indexs, follov" />
Haber Detayı
04 Mayıs 2020 - Pazartesi 13:47
 
Koreli Ünlü Oyuncu ve Şarkıcı Suho Aslında Kimdir?
Suho aslında kimdir?
FİLM & DİZİ Haberi
Koreli Ünlü Oyuncu ve Şarkıcı Suho Aslında Kimdir?

Koreli ünlü sanatçı Suho Hakkında bilmedikleriniz


Suho'nun Gerçek adı ; Kim Jun-myeon
Suho Doğum Yılı : 22 Mayıs 1991 (28 yaşında) 
Seul, Güney Kore

Suho'nun Tarzları: K-pop, R&B, Dance-pop, Elektronik

Sanatçı Suho'nun Meslekleri: Şarkıcı, Oyuncu
Çalıştığı Müzik şirketi S.M. Entertainment

İlişkili hareketler

EXO

EXO-K

SM Town

 


Koreli Oyuncu Şarkıcı Suho'nun HayatıSuho 22 Mayıs 1991'de Seul, Güney Kore'de dünyaya geldi. Okul hayatı boyunca sürekli ön planda olan Suho sınıf başkanı ve okul yardımcısıydı.

2009 senesinde Korea National University of Arts'a katıldı fakat 2011 senesinde eğitimini grup üyeleri olan Chanyeol ve Baekhyun 
ile Kyung Hee Cyber University'de devam ettirdi.
 Kariyer Hayatında Çıkış öncesi
 


2006 yılında sokaktayken bir SM menejeri tarafından fark edildi ve 16 yaşındayken S.M. Entertainment'a katıldı.

2007'de, Super Junior'ın Attack on the Pin-Up Boys filminde konuk oyuncu olmayı başardı.

2008 senesinde TVXQ'in HaHaHa müzik videosunda grup üyeleri olan Park Chan-yeol ve Kai ile birlikte rol alarak ikinci kez kamera karşısına geçti.
 


EXO üyeleri
 


Sanatçı Suho, bir ilki gerçekleştirerek EXO üyeleri arasından S.M. Entertainment'a giren ilk kişi oldu. Ayrıca en uzun staj yapan üyedir. 15 Şubat 2012 yılında EXO'nun onuncu üyesi olarak tanıtılan Suho ayrıca grubun lideridir.

Şubat 2014 senesinden beri Kore müzik programı olan Inkigayo'yu grup arkadaşı Baekhyun, oyuncu Lee Yu-bi ve ayrı bir grup olan ZE:A grubu üyesi Kwanghee ile sunmuştur. Yanı sıra Baekhyun ile gruplarının 2015 yılındaki geri dönüşleri için sunuculuğa veda etmiştir.
 


Suho'nun Solo kariyeri
 


2013'de Saving Santa filminde baş rol oyuncusu olan Bernard'ı seslendirdive ayrıca filmin müziğinin de seslendiriciliğini yaptı.

Ocak 2015'te SM Entertainment müzikali School Oz'da grup üyesi Xiumin, f(x) grubunda olan Luna, SHINee grubunda olan Key, TVXQ grubunda olan Changmin ve Red Velvet grubunda olan Seulgi ile beraber yer aldı ve bu müzikalde Hans karakterini canlandıran kişi oldu.

Mayıs 2015 yılında ise, One Way Trip (Glory Day adıyla da bilinir) adında bir film çekmeye başladı. Film, 20th Busan International Film Festival'inde gösterima girdi ve 15 dakika gibi kıssa bir sürede film için biletler tükendi.

Şubat 2016 yılında ise, 2AM grubunun üyesi Jo Kwon'un solo müzik videosunda kendisine yer verildi.

Nisan 2016 senesinde Suho'nun How Are You Bread adlı web drama başrolü oynayacağı açıklandı. Suho Haziran 2016'da, SM Entertainment'ın müzik projesi Station için "My Hero" adlı şarkıda Leeteuk, Kassy ve şarkı yazarı Cho Young Soo çalıştı. Suho ayrıca Temmuz 2016'da grup arkadaşı Chen, Çin yapımı Beautiful Accident adlı film için aynı isimle şarkı yayımladı.

Ocak 2017'de MBC dramada başrol Woo Joo karakterini canlandırdı. 2017 Şubat 3'de SM Station projesi altında jazz piyanist Song Young-joo ile çalıştı ve "Curtain" adlı şarkısı yayımlandı.

Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı